Strona główna » Blog » Trendy wiosna- lato 2013. Propozycje dla kobiet z wyobraźnią

Trendy wiosna- lato 2013. Propozycje dla kobiet z wyobraźnią

Co będzie modne w letnie dni? Jakie kolory i tkaniny będą dominowały na ulicach? – to pytania, które co rok dręczą każdą wielbicielkę mody i wszelakich trendów. Nowa kolekcja Katarzyny Szymańskiej odpowiada na te pytania idealnie wpisując się w wiosenną atmosferę i światowe trendy. Możemy tu wyczuć powiew świeżości i zwiewną lekkość. Każda z Pań ma możliwość idealnego dopasowania kreacji nie tylko do swojej figury, ale również do typu urody i osobowości.

Od 10 lat Katarzyna Szymańska jest kreatorką i projektantką mody. Kończąc studia, z tytułem Projektant ubioru, już wtedy miała własną firmę i tworzyła kolekcje. Aby zaistnieć na Polskim rynku stworzyła w 2004 roku nową markę Bianco – Nero. Pod tą nazwą jej projekty dostępne były w największych butikach w kraju. Po dwóch latach stworzyła markę, która promowała jej nazwisko – Katarzyna Szymańska.

Cechą charakterystyczną projektantki jest cięcie w konstrukcji projektu, i podkreślenie tej linii wypustkami i haftami oraz wszelkiego rodzaju wiązania i tasiemki. Łączy ze sobą tkaniny o rozmaitych fakturach, np. koronki z kratą czy koronki z jedwabiem. Swoje kolekcje dedykuje kobietom aktywnym zawodowo i społecznie, ceniących sobie wyjątkowość i styl. Charakteryzuje ją uniwersalne i wyróżniające podejście do projektowania. Swoimi projektami zapewnia wygodę oraz elegancję, dzięki szyciu na miarę dopasowuje stroje nie tylko do sylwetki, ale również do osobowości swoich klientek.

Tegoroczne projekty wiosenno – letnie Katarzyny Szymańskiej opierają się o prostotę i minimalizm. Projektantka stosuje proste cięcia i futurystyczne wzory, lecz z zachowaniem własnego niepowtarzalnego stylu. Charakterystycznym dla tych pór roku jest brak mocnych kolorów, za wyjątkiem czerwieni i bieli. Według Katarzyny Szymańskiej w tym roku biel będzie subtelnym kolorem ciepłych dni, który można łączyć z czernią lub romantycznymi pastelami, jako element dekoracyjny. W tym sezonie Projektantka łączy kolory na zasadzie kontrastów, a sukienki staną się nieco odważniejsze dzięki głębokim wycięciom. Przeważać będą fasony rozkloszowane, ołówkowe, trapezowe oraz oversizowe. W kolekcji wiosennej dominują koronki, gipiury, kokardy, duże motywy kwiatowe i transparentne tkaniny. Mocnym akcentem w kolekcji są paski, którymi Projektantka bawi się łącząc z różnymi tkaninami, np. z koronką. Zostały one zastosowane przede wszystkim w kurtkach i płaszczach wiosennych. Kolekcja wiosenna skupia się przede wszystkim na sukienkach, żakietach, płaszczach i kurtkach, w których przeważają motywy kwiatowe i unikalne paski.

Kolekcja letnia koncentruje się przede wszystkim na kombinezonach, zwiewnych sukienkach oraz ozdobnych żakietach. W tym sezonie pożądane będą liczne zwiewności oraz marszczenia, dlatego kreacje wykonane są z naturalnych tkanin, takich jak jedwabie i bawełny. Elementem uzupełniającym są transparentne i przeźroczyste tkaniny. W tym roku duże dekolty nie będą modne, dlatego Projektantka zastosowała półokrągłe wycięcia oraz dekolty w łódkę.

Kreacje Katarzyny Szymańskiej są praktyczne, pozbawione przesadnej ekstrawagancji i zbędnych ozdobników, a jednocześnie wzbudzające zainteresowanie. Projektantka dba o wygodę i indywidualność każdej klientki, tworzy swoje kreacje dla kobiet w każdym wieku, ceniących sobie styl, elegancję i oryginalność.

Zobacz również: wywiad z Katarzyną Szymańską

Szymanska Fashion 1 Szymanska Fashion 2 Szymanska Fashion 3 Szymanska Fashion 4

2018-03-14T08:15:18+00:005 maja 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: