Requiem Warszawska Opera Kameralna na wi ta 8211 online i w telewizji

Warszawska Opera Kameralna na Święta – online i w telewizji

Warszawska Opera Kameralna nie ustaje w działaniach artystycznych prowadzonych online i z wielką przyjemnością prezentuje nowe projekty.

W Wielki Piątek, 10 kwietnia o godz. 15:00 na ogólnopolskiej antenie TVP 3 zostanie wyemitowane Requiem W. A. Mozarta, nagranie koncertu zrealizowanego w ramach 29. Festiwalu Mozartowskiego z udziałem wspaniałych artystów: Joanny Moskowicz, Jana Jakuba Monowida, Wojciecha Sokolnickiego, Artura Jandy z towarzyszeniem Zespołu Wokalnego WOK oraz Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV) pod dyrekcją Kuby Wnuka.

Polecamy uwadze Państwa tę muzyczną ucztę!

Oprócz otwartych już cykli #operazfotela i #gdyoperadrzwiotwiera (dla młodszych Widzów), począwszy od 11 kwietnia br. co tydzień będziemy zapraszać Państwa na absolutnie wyjątkowe wydarzenie – #operaOK!, ze wszech miar unikatowy, zaplanowany na 10 części projekt, który wprowadza zupełnie niespotykaną dotąd jakość artystyczną w sieci.

Jest to cykl premierowych video-instalacji barokowych i klasycznych oper, realizowanych w obecnym czasie izolacji przez artystów, którzy pozostając w domach, tworzą poszczególne elementy składowe inscenizacji (nagrania dźwiękowe, filmy, elementy scenografii). Projekt prowadzony całkowicie online, finalnie połączony dopiero podczas montażu.

Dziesięć dzieł muzycznych powstałych w XVII i XVIII wieku rozpoczniemy od premiery L’Orfeo (1607 r.) C. Monteverdiego w dniu 11 kwietnia o godz. 19:00 na kanałach WOK:

https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna
https://www.youtube.com/warszawskaoperakameralna

Aktualne informacje o projekcie OperaOK! dostępne na stronie:

Opera OK!

WOK swieta Warszawska Opera Kameralna na wi ta 8211 online i w telewizji

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link