Okladka skora front Konkurs Zdrowa i promienna sk ra 60 potraw dla pi knej cery

Konkurs: Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery

Kanon kobiecego piękna zmieniał się przez wieki. Ale to jedno nigdy nie wyszło z mody: gładka i promienna cera. Skóra twarzy jest naszym pierwszy filtrem ze światem. Czasem specjalnie znikamy pod warstwą grubego naskórka, by się zdystansować, niekiedy oblewamy się pąsem i mamy seksowną odsłonę. Skóra twarzy odzwierciedla nasze samopoczucie i stan zdrowia.

Zamiast skupiać się na wyśrubowanych, nierealnych wymaganiach dotyczących wyglądu, możesz dbać o siebie i swoją kobiecość codziennie w prosty sposób: jedząc odpowiednio, troszcząc się o siebie pokarmem.

Zdrowo wyglądająca skóra musi być dobrze odżywiona. Od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Kremy i maseczki, nawet te najdroższe, same nie wystarczą.

Odpowiednio zbilansowana dieta to droga do wydobycia piękna Twojej cery. A skóra odbudowuje się już w 90 dni – to krótko, sama zobaczysz.

Poznaj żywieniowe metody naszych prababek. Dowiedz się, jak zbudowana jest Twoja skóra i co ma na nią wpływ. A przede wszystkim – jak i czym ją karmić, by nabrała blasku!

Odżywcze koktajle, sałatki, misy mocy, świeżo wyciskane soki warzywne, owsianki i omlety… Wszystko sezonowe, zainspirowane porą roku, dostępnością na bazarku, wysycone składnikami odżywczymi. Skomponowane tak, by utrzymać młodość Twojej skóry, nawilżyć ją, ochronić przed słońcem i nadać jej piękny kolor, wygładzić i wesprzeć, gdy skóra jest problematyczna. Sama zdecyduj, na czym najbardziej Ci zależy, i jedz na zdrowie.

O autorach

Agata Ziemnicka – dietetyczka i psycholożka. Od lat uczy, jak zdrowo żyć i jak dbać o siebie jedzeniem. Na antenie TVN Style współprowadziła programy Rewolucja na talerzu i Szczypta smaku. Jako ekspertka od zdrowego żywienia dzieci występowała także w cyklach Dzień dobry TVN. Założycielka fundacji KOBIETY BEZ DIETY. Autorka poradników i książek z przepisami, m.in. Soki i koktajle w minutę, wydanej nakładem Wydawnictwa Burda.

Julien Sosso  Francuz, który przeprowadził się do Polski, zawodowo zajmuje się logistyką i jest facylitatorem finansowym. Gotowanie jest jego miłością. Uczył się w Ballymaloe Cookery School w Irlandii, następnie praktykował w restauracji Ballymaloe, później w Spring w Londynie. Poza tym uczył się wypieku prawdziwego chleba we Francji od piekarza prowadzącego organiczną piekarnię w sercu Charentes Maritimes. Piecze chleby tak pyszne jak najukochańsza babcia. Gotuje sezonowo, mądrze. Gotowanie jest dla niego wyrazem miłości i obdarowywaniem siebie oraz innych.

Zobacz również:

o książce „Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery” w naszym serwisie

nasza recenzja książki „Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery”

KONKURS!

Nagrody: 2 egzemplarze książki Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery

Okladka skora front Konkurs Zdrowa i promienna sk ra 60 potraw dla pi knej cery

Zadanie konkursowe: Jaki jest Twój domowy sposób na zdrową i piękną skórę?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie zdrowa w terminie do 17. grudnia 2019 roku.

Prosimy nie podawać w mailu danych kontaktowych! Z Laureatami skontaktujemy się indywidualnie, w celu przekazania nagrody.

Nagrody otrzymają Autorki/Autorzy najciekawszych, zdaniem redakcji, wypowiedzi.

Przystępując do Konkursu Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych przez organizatora – ModaiJa.Pl – na potrzeby realizacji konkursu.

Formularz wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych dostępny jest tutaj (można również stosowną zgodę dopisać w treści maila).

Ogólny Regulamin Konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

Rozwiązanie konkursu

Jury postanowiło nagrodzić następujące wypowiedzi i ich Autorki:

Mój domowy sposób przede wszystkim na ZDROWĄ skórę to mikstura z czosnku, mięty i odrobiny soku z cytryny. Jako że od lat zmagam się z trądzikiem i wypróbowałam wszystkie możliwe na rynku specyfiki – bez skuteczności – postanowiłam stworzyć coś domowego. I udało się! Czosnek stał się moim bohaterem w pelerynie. To naturalny antybiotyk więc pryszcze uciekają przed nim jak…wampiry! Sok z cytryny pięknie za to rozświetla skórę, a mięta… no cóż, to akurat moja słabość, którą dodawałabym do każdego domowego kosmetyku! W każdym razie… nie ma lepszego leku na wypryski niż CZOSNEK. Moja cera go uwielbia.

Natalia

Muszę zacząć od kilku słów wprowadzenia. Parę lat temu przeszłam na wegetarianizm. I co ciekawe, nie z powodów etycznych, filozoficznych, ale czysto praktycznych. Po prostu przestało mi smakować mięso. Wręcz źle się po nim czułam. Po przejściu „na warzywka” odżyłam. Dwa lata temu przeszłam na weganizm. Przyznaję, tym razem trochę za namową czy podpowiedzią przyjaciół. I trochę się bałam, co to będzie. Nie jest to teraz miejsce, by opowiadać o tym, jaki dobry wpływ na zdrowie czy samopoczucie ma taka dieta. Pytacie o cerę. Ok, to będzie o „wegańskiej urodzie”. I teraz już same konkrety: moja skóra straciła szary kolor (o ile to kolor!), jest dobrze nawilżona, naprężona, wygładziła się. A taka nie była, a naprawdę jestem młodą kobietą. Pozbyłam się wyprysków na skórze. I nie chodzi mi o młodzieńczy trądzik, ale naprawdę… brzydkie wypryski, które męczyły mnie szczególnie jesienią i zimą. Nie używam żadnych rozświetlaczy, a wszyscy wokół mówią, że moja skóra promienieje. Nie rzuciłam się także na żadne nowości kosmetyczne, nie biegam do salonów kosmetycznych. Jedyne, co zmieniłam w swoim życiu, to dieta i styl życia.

Reasumując: mój domowy sposób na zdrową i piękną skórę to domowe, zdrowe jedzenie w duchu wegańskim. Przekonałam się w ciągu zaledwie dwóch lat… na własnej skórze!

Paulina

Laureatkom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380536401″/]

 

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link