zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Wystarczy przyjść by pomóc! IV Parada Labradorów Velvet

Wystarczy przyjść by pomóc! IV Parada Labradorów Velvet

Już w sierpniu w Warszawie odbędzie się IV Parada Labradorów Velvet! Wydarzenie odbywa się w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem„. W tym roku Parada odbędzie się na Polu Mokotowskim, w formie całodniowej imprezy z licznymi atrakcjami dla całych rodzin. Kulminacyjnym momentem pikniku będzie przemarsz ulicami miasta. W czasie wydarzenia organizacjom szkolącym czworonogi zostaną przekazane 4 szczeniaki, na których szkolenie będą zbierane środki.

Od 2009 roku do stałych działań w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem”, skupiającego organizacje szkolące psich pomocników należy Parada Labradorów Velvet. Udział w zeszłorocznej Paradzie wzięły osoby z całej Polski. Opiekunowie, miłośnicy labradorów oraz osoby o wielkim sercu, dla których los osób potrzebujących nie jest obojętny – bijąc kolejny raz rekord obecności na wydarzeniu!

W tym roku Parada Labradorów Velvet odbędzie się w Warszawie już po raz czwarty. Tym razem zawita na ulubione miejsce spotkań i wypoczynku rodzin oraz właścicieli psów – Pole Mokotowskie.

Tym, co wyróżnia tegoroczną edycję będzie przekazanie 4 szczeniaków organizacjom objętych programem „Pomóżmy Razem”. Fundusze na ich zakup są zbierane dzięki akcji „Podaruj psa pomocnika”, która trwa do końca sierpnia.

Podczas Parady, wszyscy chętni będą mogli wesprzeć organizacje programu, przekazując datki na szkolenia przyszłych psich pomocników, wszystko w ramach idei „Pomagamy ludziom, wspierając szkolenia psów pomocników”.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza pomysłodawca akcji producent marki Velvet, gwarantując moc atrakcji dla całych rodzin. Wśród nich m. in. specjalnie wydzielona strefa zabaw dla dzieci. Dodatkowo zostaną utworzone dedykowane strefy związane z poszczególnymi kategoriami psów pomocników: ratownika, terapeuty, asystującego oraz przewodnika. Dzięki temu będzie można zobaczyć na żywo wyjątkowe umiejętności labradorów, np. jak ratują człowieka, zajęcia z dogoterapii bądź jak ułatwią codzienne zadania osobom niepełnosprawnym. Będzie to też niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze sposobami aktywnego spędzania czasu z labradorem. Chwila na upamiętnienie spotkania – wspólnym zdjęciem całej rodziny z ukochanym czworonogiem. Punktem kulminacyjnym będzie coroczny przemarsz ulicami miasta, miłośników psów rasy labrador oraz osób zaangażowanych społecznie!

W 2011 Parada Labradorów Velvet zgromadziła ponad 3000 osób oraz 1000 psów rasy labrador retriever. Dzięki uczestnikom wydarzenia, udało się wesprzeć organizacje szkolące psich pomocników zbierając środki finansowe.

[nggallery id=3081]

O programie „Pomóżmy razem”
Program „Pomóżmy razem” jest realizowany od 2006 roku przez firmę Kimberly–Clark, producenta marki Velvet, we współpracy z organizacjami szkolącymi psich pomocników. Obecnie programem społecznym „Pomóżmy Razem” objętych jest już 9 organizacji: Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik, Fundacja DogIQ, Fundacja Dogtor, Fundacja Psi Ratownicy, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe − Grupa Psów Ratowniczych, Stołeczne Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Vis maior oraz Fundacja Razem w świecie. W ciągu dotychczasowej działalności w ramach programu zainicjowano m.in. akcję „Miejsce przyjazne psom asystującym”, pokazy umiejętności psów pracujących, zajęcia z dogoterapii w szpitalach, plebiscyt na Psa Bohatera oraz Paradę Labradorów Velvet, która od 2009 roku gromadzi tysiące miłośników psów rasy labrador i osób wspierających psich pomocników.

O akcji „Podaruj psa pomocnika”
„Podaruj psa pomocnika” pozwala wsparcie organizacji zajmujących się szkoleniem psich pomocników. Inicjatywa daje szansę niesienia pomocy, nie wychodząc z domu. Wystarczy wejść na stronę www.pomozmyrazem.pl i za jedyne 10 zł kupić tapetę na monitor komputera. W ten sposób uzbierane środki marka Velvet przekazuje na zakup czterech szczeniaków rasy labrador, które w przyszłości zostaną psami pomocnikami. Dalsze losy psów pomocników, które w dniu tegorocznej Parady Labradorów Velvet trafią do organizacji objętych programem społecznym „Pomóżmy Razem”, będzie można śledzić na stronie www.pomozmyrazem.pl.

2012-07-25T10:53:37+01:0025 lipca 2012|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: