Walcz z migreną! Poznaj sprawdzone sposoby

Strona główna » Blog » Walcz z migreną! Poznaj sprawdzone sposoby

Walcz z migreną! Poznaj sprawdzone sposoby

Na migrenowe bóle głowy cierpi nawet 28% światowej populacji. Ból głowy jest tak silny, że nierzadko uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jak sobie z nim poradzić? Czy w ogóle da się zniwelować tego rodzaju dysfunkcję, by szybko wrócić do dotychczasowej aktywności? Okazuje się, że chociaż migrena pojawia się nagle i nadal nie odkryto jej jednoznacznej przyczyny, to jeśli tylko pacjent będzie działać szybko, może poskromić tę dokuczliwą dolegliwość.

Medycyna naturalna

Czy wiesz, że migrena była powszechną chorobą już w czasach starożytnych? Wtedy radzono sobie z nią ziołolecznictwem. Parzono miętę pieprzową i pito tak sporządzone napary. Leczenie migreny przeprowadzano też przy wykorzystaniu olejków eterycznych, najczęściej z mięty oraz lawendy. Olejki wdychano, używano ich również do masażu głowy.

Dzisiaj również właśnie te olejki zalecane są na leczenie migreny. Oprócz nich na migrenowe bóle głowy świetnie sprawdzają się masaże z wykorzystaniem olejków z szałwii bądź dzikiej róży. Warto pić również napar z kory wierzby oraz rozmarynu. To te zioła wykazują działanie przeciwbólowe, zwiększają również miejscowo przepływ krwi.

Farmakoterapia

Osoby, które cierpią z powodu migreny, często przyznają, że naturalne sposoby radzenia sobie z bólem okazują się nieskuteczne. Owszem, mogą być pomocne, ale nigdy nie staną się samodzielnym lekiem. Niestety ból głowy jest zbyt silny w przypadku choroby, jaką jest migrena. Leki farmakologiczne są więc często jedynym ratunkiem dla pacjentów. Ci, których co jakiś czas dopada migrena, powinni mieć zawsze przy sobie odpowiedni zapas leków.

Naukowcy oraz lekarze potwierdzają, że z migrenowym bólem głowy najlepiej radzi sobie kwas tolfenamowy. W aptece bez problemu można kupić lek o tym składzie bez recepty. Kwas ma nie tylko działanie przeciwbólowe, ale również przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Do tego wchłania się szybko, dzięki czemu ból niwelowany jest zanim jeszcze osiągnie wysokie natężenie.

Domowe sposoby na leczenie migreny

Co ciekawe, najlepsze efekty kuracji przeciwbólowej będzie miało wielotorowe leczenie migreny. Oznacza to, że pacjent powinien jednocześnie stosować ziołolecznictwo, środki farmaceutyczne o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym oraz inne, domowe sposoby, które pomogą przetrwać powstałą dysfunkcję.

Medycy zalecają, by migrenowe bóle głowy zwalczać zimnymi okładami i snem. Przydaje się też przebywanie w cichym i zaciemnionym pomieszczeniu – pacjenci, którzy borykają się z migreną, często uskarżają się na światłowstręt i nadwrażliwość na hałas. Eksperci z Brazylii wskazują zaś na masaż nerwu potylicznego w celu uśmierzania migrenowego bólu głowy. Podobno skuteczny jest też masaż i uciskanie koniuszków palców u stóp. Tradycyjnie zalecany jest również ucisk skroni oraz gorąca kąpiel – może być z dodatkiem miętowego lub lawendowego olejku eterycznego.

2017-06-27T09:08:07+00:00 27 czerwca 2017|Zdrowie|