zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Testujemy: Walizka kabinowa podróżna Carry-On Thule Subterra

Testujemy: Walizka kabinowa podróżna Carry-On Thule Subterra

Średniej wielkości, zgrabna, elegancka i trwała walizka kabinowa podróżna Carry-On Thule Subterra. Taka jest na pierwszy rzut oka. Poddaliśmy ją jednak naszym redakcyjnym testom, by przekonać się, jak sprawdza się w prawdziwej podróży.

Carry-On Thule Subterra to walizka naprawdę bardzo elegancka, z którą śmiało można się pojawić na ulicach światowych stolic mody. Z trwałą podszewką w modnym, żółtym kolorze (przynajmniej w testowanym przez nas modelu), wygodną rączką i uchwytami. Pojemna, komfortowa w noszeniu i poruszaniu się, i – jak się okazało – niezwykle wytrzymała. Tyle jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia, a teraz przejdźmy do konkretów.

Pakowanie

Pakowanie jest bardzo wygodne dzięki przegrodzie kompresyjnej, maksymalizującej przestrzeń pakowania. Dzięki temu łatwo można także oddzielić czyste rzeczy od brudnych, mokre od suchych czy dzienne od wyjściowych. Co istotne, przegroda pozwala też na zminimalizowanie gniecenia. Z pewnością rozwiązanie to spodoba się tym, którzy nienawidzą prasowania, nie tylko w podróży. Komora zakłada się i zdejmuje bardzo łatwo, za pomocą pasków ściągających, które utrzymają zawartość w nienaruszonym stanie.

Pomimo nie tak znów wielkich rozmiarów walizka kabinowa jest bardzo pojemna, co widać chyba na zdjęciach. Bez problemu spakujemy do niej ubrania, kosmetyki, laptopa czy drobiazgi przydatne nie tylko w podróży. 

Dla tych ostatnich przeznaczona jest specjalna, zapewniająca szybki dostęp, siatkowa kieszeń z zamkiem błyskawicznym. Górne, boczne i dolne uchwyty pozwalają z łatwością podnosić walizkę i układać w wysoko położonych skrytkach bagażowych. W części grzbietowej znajdziemy też taśmę do zaczepienia dodatkowej torby. 

Poruszanie się

Poruszanie się ułatwiają dwa duże kółka i teleskopowe uchwyty V-Tubing. Kółka, które zazwyczaj jako pierwsze ulegają zniszczeniu, tu zachowały się w stanie idealnym. Łatwo „chodzą”, nie zacinają się. Co do teleskopowego uchwytu, łatwo się wysuwa i chowa (wystarczy nacisnąć boczne przyciski), pozwala dostosować wysokość rączki do komfortowej dla nas wysokości. Podsumowując kwestie transportu, jest to tak rozwiązane, że nie czuje się w ogóle, że ma się ze sobą bagaż.

 

Wytrzymałość

W ciągu tygodnia nie udało się jej… zniszczyć. Bez przesady, tego nie próbowaliśmy, ale trzeba przyznać, że walizka zniosła idealnie trudy podróży, skoro nawet kółka pozostały w stanie idealnym, nie mówiąc już o samym materiale. Musimy zgodzić się z tym, co podaje producent: „Trwałe, wodoodporne materiały zapewniają dobrą ochronę Twojego sprzętu przed czynnikami niszczącymi, a panel tylny konstrukcji torby wykonany z odlewanego polipropylenu, z trwałym szkieletem zewnętrznym, pochłania uderzenia wpisane w niewygody podróży”. Biorąc pod uwagę tydzień testów, jesteśmy przekonani, że walizka posłuży nam na lata.

 

Warto na koniec wspomnieć, że walizka kabinowa podróżna Carry-On Thule Subterra spełnia wymagania większości linii lotniczych dla bagażu podręcznego.

Tym, którzy potrzebują większej, pojemniejszej walizki, proponujemy zapoznać się z – również przez nas testowaną – walizką Thule Subterra Luggage. Jeżeli natomiast nie mamy zamiaru pakować ze sobą całej szafy czy też wybieramy się w kilkudniową podróż służbową, walizka kabinowa podróżna Carry-On Thule Subterra wydaje się być idealnym rozwiązaniem. 

Andrzej Kwaśniewski

Producent: Thule
Pojemność: 36 l
Kod produktu: TSR-336
Seria: Thule Subterra
Gwarancja: 24 miesiące

2018-03-14T04:02:56+01:006 marca 2017|Testy|

Może zainteresuje Cię również: