Strona główna » Blog » Nie daj się doścignąć rakowi

Nie daj się doścignąć rakowi

4 czerwca br. w warszawskim Parku Agrykola startuje Samsung Irena Women’s Run – pięciokilometrowy bieg, który jest wyrazem poparcia kobiet dla walki z rakiem piersi. Na imprezę zaprasza wielokrotna medalistka olimpijska oraz patron kampanii – Irena Szewińska.

Samsung Irena Woman’s Run to część globalnej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Różowa wstążka”, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowalności kobiet na nowotwory piersi. W ramach kampanii miliony kobiet na całym świecie łączą się we wspólnej walce przeciwko tej chorobie. Podobny cel przyświeca organizowanemu w Warszawie sportowemu wydarzeniu, podczas którego tysiące kobiet pobiegnie ulicami miasta, tym samym solidaryzując się z chorymi na nowotwór.

Samsung Irena Women’s Run na rzecz NGO
Samsung Irena Women’s Run − wspólny bieg kobiet dla kobiet − to nie tylko popularyzowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale przede wszystkim promowanie profilaktyki nowotworów piersi i wczesnego ich wykrywania. Intencją organizatorów jest przekonanie pań do regularnych badań, a także zebranie funduszy dla organizacji od lat działających
na rzecz kobiet chorych na nowotwory. Do każdych 10 zł z opłaty rejestracyjnej firma Samsung, sponsor biegu, dopłaci drugie 10 zł a uzyskana kwota wesprze działalność stowarzyszenia „Amazonki” w budowie domu chorych na raka oraz fundacji Rak’n’Roll w odnowie poczekalni onkologicznych.

Ambasadorka Samsung Irena Women’s Run
Patronem biegu została Irena Szewińska, jedna z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, wielokrotna medalistka olimpijska. Swoją osobą Irena Szewińska pragnie promować wśród kobiet nie tylko sport, ale także zdrowy tryb życia i profilaktykę raka piersi.
W tym biegu nie ma wygranych ani przegranych. Główną nagrodą jest tu zdrowie i dobra zabawa. Poprzez imprezę biegową Samsung Irena Women’s Run pragnę zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia, ale również do dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie” – wyjaśnia Irena Szewińska, patron Samsung Irena Women’s Run.

Miasteczko kobiet
W ramach projektu zaplanowano szereg działań edukacyjnych i prozdrowotnych. Na terenie miasteczka biegowego będą prowadzone bezpłatne badania mammograficzne oraz konsultacje specjalistyczne. W miasteczku nie zabraknie także atrakcji dla mężczyzn i dzieci. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z porad ekspertów organizatora i partnerów akcji, obejrzeć w specjalnie przygotowanym kinie filmy edukacyjne. Całość imprezy uwieńczy koncert Natalii Kukulskiej.

Pięciokilometrowa trasa Samsung Irena Women’s Run będzie przebiegała m.in. ulicą Rozbrat, Alejami Ujazdowskimi oraz ulicami: Piękną i Myśliwiecką. Impreza rozpoczyna się o godzinie 13.00. Rejestracji można dokonać na stronie www.run.samsung.pl .

2018-03-14T11:21:16+00:0028 kwietnia 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: