Mała Jeansowa od Big Star'a - ModaiJa

Mała Jeansowa od Big Star’a

Strona główna » Blog » Mała Jeansowa od Big Star’a

Mała Jeansowa od Big Star’a

Casual, Evening i Buisness to trzy kategorie, w których marka Big Star poszukiwała najciekawszych rozwiązań, w ogłoszonym przed wakacjami konkursie na sukienkę jeansową. Laureatki najlepszych prac dotarły wraz z Big Starem aż do Berlina na kultowe targi Bread&Butter.

Trzy kategorie konkursowe, trzy zwycięskie projekty i trzy różne dziewczyny, z których każda ma inne doświadczenia z tkaniną denimową. Katarzyna Lewandowska od 12 lat projektuje jeansy, Sasha Kushnirenko na co dzień realizuje i przygotowuje do produkcji projekty innych oraz Aleksandra Skurtys – studentka projektowania ubioru i biżuterii w Łodzi, zaproponowały najciekawsze modele.
Wszystkie trzy laureatki od zawsze interesują się modą i nie wyobrażają sobie, że mogłyby robić coś innego.

Kasia, zwyciężczyni konkursu Mała Jeansowa w kategorii Casual, jest freelancerem. Jeans to dla niej plastyczne tworzywo, które pozwala puścić wodze fantazji a jednocześnie stworzyć fajne użytkowe rzeczy do noszenia na co dzień.
Dla Sashy (projekt w kategorii Evening) w ubraniach ważna jest energia, która pochodzi od tego, co dana osoba myśli, widzi i czuje w momencie tworzenia. Nie mają jej rzeczy robione masowo. Szyć nauczyła ją mama. W swoim Laboratorium Mody przyjmuje do realizacji projekty, których konstrukcja i wykonanie są często dużym wyzwaniem.
Ola, autorka sukienki w kategorii Business, swoim projektom poświęca bardzo dużo czasu. Często wykonuje je prawie w całości ręcznie. Jej sukienka to efekt jednego z zadanych na studiach tematów – zdekonstruować jeansy. Założyła, że ma być ciekawa w fakturze, w wyglądzie i żeby dało się ją nosić na co dzień.

W ramach nagrody w konkursie „Mała Jeansowa”’ organizowanym przez ELLE i firmę Big Star, laureatki odwiedziły jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie w segmencie street urban fashion and lifestyle – berlińskie targi Bread & Butter.
Tutaj, w jeansowej świątyni (Denim Tempel), po środku strefy Denim Base, spotkały się z Łukaszem Kosterą, projektantem zajmującym się denimem w firmie Big Star. Dzięki wizycie w Berlinie poznały wiele denimowych sekretów marki Big Star.
Targowe, modowe tournee rozpoczęło się od laboratorium jeansowego, gdzie „na żywo” można było zobaczyć, jak powstają jeansy, a nawet uszyć sobie własną parę od podstaw. Czasu wystarczyło również na małe zakupy i rekonesans wśród jesiennych trendów, obecnych już teraz w berlińskich butikach.

Być może wkrótce pojawią się nowe rysunki i projekty laureatek konkursu Mała Jeansowa – inspiracji na pewno było wiele. Z wyjazdu zostaną na pewno wspomnienia i nowo zawiązane znajomości.

[nggallery id=3237]

2012-08-22T09:29:17+00:00 22 sierpnia 2012|Moda, Styl|