Strona główna » Blog » Dzieci z Jaroszewską zaprojektowały kolekcję Woli

Dzieci z Jaroszewską zaprojektowały kolekcję Woli

Kwiaty, ślady psich łapek i odciski dłoni – to najpopularniejsze wzory stworzone przez dzieci na wymarzonych projektach produktów dziecięcych Woli. Pod czujnym okiem Natalii Jaroszewskiej, prywatnie kochającej mamy dwójki dzieci, najmłodsi dowiedzieli się jak projektować. Gotowe rajstopki i skarpetki stworzone na podstawie dziecięcych prac zostaną zaprezentowane w Dzień Dziecka.

W atelier Natalii Jaroszewskiej przy Placu Inwalidów 10 w Warszawie miało miejsce niecodzienne spotkanie pod hasłem „Wola docenia dzieci”. Korzystając z dostępnych przyborów do malowania i rysowania oraz specjalnie przygotowanych podkładów kartonowych, a także pomocy naszej projektantki, najmłodsi przenieśli swoje pomysły na papier tworząc najnowszą kolekcję dla polskiej firmy Wola.

Dzieci opierają się na swojej wyobraźni i spostrzeżeniach otaczającego świata. Są znakomitymi obserwatorami i dostrzegają wiele szczegółów, które nam, dorosłym często umykają. Dodatkowo nieposkromiona wyobraźnia dzieci pomaga im tworzyć wyjątkowe i niejednokrotnie zaskakujące prace. Firma Wola postanowiła dać możliwość wykazania się najmłodszym i stworzy produkty, które dzieci sobie wymarzyły. Zaskoczyło mnie bardzo duże zaangażowanie i przemyślane projekty małych twórców” – powiedziała projektantka Natalia Jaroszewska.

Dziewczynki wybierały kwiaty i paski, chłopcy woleli owady. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził projekt z różowymi śladami psich łapek. Marysia przyszła przygotowana z wstępnymi projektami, Karolinka z uwagi na zbliżające się święta wielkanocne postanowiła namalować kolorowe kurczaki. Adaś wymyślił wielobarwne dżdżownice i mrówki, zaś Maja stworzyła różowego smoka oraz błękitne hiacynty.

Nieskrępowana kreatywność dzieci procentuje niezwykłym, nieszablonowym wzornictwem. Często my, dorośli nie rozumiemy, jak można narysować fioletowe słońce, zielone świnki, pomarańczowe drogi – a to właśnie zabawa kolorem i formą daje dziecku możliwość wyrażania własnych emocji, zainteresowania światem i eksperymentowania. Twórczość dziecka to również sposób komunikowania się z dorosłymi. Naszym zadaniem jest gotowość do odczytania tych komunikatów i stworzenie dziecku warunków do nieskrępowanej aktywności artystycznej” – powiedziała psycholog Ewa Witkowska.

Natalia Jaroszewska wybierze kilka najciekawszych prac, na podstawie których powstanie wyjątkowa kolekcja „Wola docenia dzieci”. Dzieci już nie mogą się doczekać, gdy będą mogły założyć rajstopki i skarpetki z namalowanymi przez siebie wzorami.

[nggallery id=1039]

 

2011-04-15T06:27:02+00:0015 kwietnia 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: