zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Atrybuty stylowego mężczyzny

Atrybuty stylowego mężczyzny

Co wyróżnia eleganckiego i stylowego mężczyznę? Oczywiście, można by wymieniać długo, ale jak to w modzie bywa, najważniejsze są dodatki! Zegarek, pasek, buty – to podstawa, po której często ocenia się wygląd i osobowość mężczyzny. Mniej popularne, a przecież stanowiące kwintesencję elegancji, są już muchy, spinki czy poszetki. Może i wpływ na to ma dość uboga oferta rodzimych salonów z modą męską?

Na szczęście, niedawno na rynku pojawiła się nowa polska marka . r3s, której produkty miałem przyjemność przetestować na własnej skórze, a raczej – garniturze. W jej ofercie znajdziemy właśnie wspomniane muchy męskie, poszetki, a także bransoletki, krawaty, szale czy tęcznie wykonywane spinki mankietowe ze srebrnej bazy i kamieni szlachetnych. Te pierwsze miałem okazję sprawdzić namacalnie, na nich się zatem skupię.

Muchy i muszki

W eleganckim wydaniu mody męskiej mucha to element stanowiący obowiązkowy dodatek garderoby. Mucha, muszka – ozdobny element ubioru składający się z wąskiego paska materiału zawiązanego pod szyją. Muszki noszone są do smokingu (wyłącznie mucha czarna), fraka (wyłącznie mucha biała) lub garnituru. Swego czasu dostępne były „gotowce” – muszki na gumce, które uchodzą za wyjątkowy kicz i brak smaku.

Muchy dzielą się ze względu na kształt na muszkę typu: motyl – charakteryzuje się półokrągłym zakończeniem po obu stronach, skrzydełka są wysokie, diament – charakteryzuje się trójkątnym zakończeniem po obu stronach, nietoperz – charakteryzuje się prostym zakończeniem po obu stronach, skrzydełka są niskie.

W ofercie marki . r3s znajdziemy zarówno muchy gotowe, jak i wiązane (przyznać się, ilu Panów potrafi wiązać muchę?). Materiały: jedwab z bawełną, żorżeta, aksamit, bawełna 100%, len 100%. Kolory klasyczne: czarny, biały, granatowy i bardziej żywe, nowoczesne – żółty, kremowy, czerwony, zielony, fioletowy, bordowy. Wzory gładkie, nieregularne, kwiaty, modne kraty i grochy. Obwód regulowany.

Poszetka wiecznie modna

Poszetka to dodatek dobrze ubranego dżentelmena, który odgrywa fundamentalną rolę w procesie budowania perfekcyjnego wizerunku. Jeden z najwspanialszych dodatków – bo taki mały drobiazg, a jak potrafi zmienić całą stylizację! Jednocześnie niedoceniany i bardzo często mylony! Tak, nawet panowie mylą poszetkę z… butonierką! Przypomnijmy więc, że poszetka (franc. pochette) to ozdobna chusteczka wkładana do górnej kieszonki w marynarce (brustaszy).

Poszetka biała, prostokątna jest najczęściej wkładana do garnituru wizytowego lub smokingu. W ciągu dnia można stosować poszetki kolorowe, najczęściej w tonacji zbliżonej, ale nie identycznej co krawat. Wzorzyste poszetki wkłada się tylko wraz z gładkim krawatem. Kolorowe poszetki nadają się na wyjścia w ciągu dnia – na ważne uroczystości zaleca się biel.

A butonierka to niewielki otwór na guzik w lewej klapie marynarki na wysokości obojczyka. Dawniej zwany butonierą, służył do zapinania najwyższego guzika. Do butonierki wkłada się niewielki żywy kwiat, który nawiązuje do bukietu partnerki, a jego łodygę mocuje po drugiej stronie klapy do specjalnie wszytej szlufki.

W ofercie marki . r3s znajdziemy poszetki klasycznie eleganckie, na codzienne wyjścia, w fantazyjne wzory, grochy, a nawet z logo marki. Materiały: bawełna, len 100%, satyna, bawełna, jedwab. Kolory, oprócz standardowych, również między innymi fioletowy, żółto-oliwkowy. Ręcznie obszywane, co bardzo istotne!

Na stronie marki znajdziemy też porady, jak układać poszetkę. Do wyboru są style: Klasyczny – styl najprostszy a zarazem najbardziej elegancki.  Doskonale pasuje do formalnego garnitur i czarnego krawatu.  Poszetka zazwyczaj jednokolorowa, często biała; Trójkąt /Podwójny trójkąt– styl bardzo uniwersalny. Poszetka w kształcie trójkąta, który wystaje nad kieszenią marynarki.  Pasuje do różnych stylów stroju; Puff –  Stosowany jest głównie w stroju casual,  rzadziej w stroju biznesowym czy formalnym. Przyjmuje wiele różnych wzorców poprzez fakt, iż poszetka może być ułożona w sposób niedbały. Dopuszczane wszelkiego rodzaju wzory na materiale; Nieregularny –  Jest to odwrócona wersja „Puff”- poszetkę układamy tak samo tylko wkładamy do brustaszy kantami do góry.  Wersja pasująca do stroju na co dzień.

Podsumowanie

Przede wszystkim cieszy bardzo, że ktoś dba o panów, bo porządna moda męska to niełatwa branża. Szczególnie, jeżeli chodzi o dodatki, często traktowane po macoszemu. W przypadku . r3s mamy materiały najwyższej jakości, podobnie jak i wykonanie. Zarówno klasyczne, jak i oryginalnie eleganckie wzory i kolory. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego też wypada bardzo pochwalić bardzo staranne wykończenia i detale, chociażby ręczne obszywanie poszetki. Można jedynie życzyć – sobie i marce – by projektanci . r3s trzymali poziom i raczyli nas wciąż nowymi modelami. W końcu, panowie też lubią wyglądać modnie i elegancko, prawda?

Andrzej Kwaśniewski

Zobacz również: konkurs z marką .r3s!

2015-12-15T12:27:05+01:0015 grudnia 2015|Moda|

Może zainteresuje Cię również: