suszarki z dyfuzorem

Jak używać suszarki z dyfuzorem? Zdradzamy nasze urodowe tricki!

Suszenie włosów może, co prawda, osłabić ich strukturę, jednak są takie dni, kiedy nie możemy zrobić nic innego. O ile latem wyjście z mokrą głową może skończyć się, co najwyżej, burzą trudnych do poskromienia loków, o tyle wychodzenie nawet z wilgotnymi włosami w środku doprowadzi do znacznie poważniejszych konsekwencji. W naszym poradniku wyjaśniamy, czym jest dyfuzor i podpowiadamy, jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć.

Dyfuzor – co to właściwie jest?

Dzięki tej dołączanej do wielu modeli suszarek końcówce Twoje włosy po suszeniu będą puszyste i błyszczące. Jeśli na włosy skierujesz suszarkę bez żadnej dodatkowej końcówki, będziesz je suszyć za pomocą szerokiego strumienia gorącego powietrza. Dyfuzor wyposażony jest zazwyczaj w kilkanaście kolców zakończonych otworami. Dzięki nim strumień powietrza zostanie rozproszony. Oznacza to, że w tym samym czasie, przy użyciu dyfuzora wysuszysz znacznie większa powierzchnie, niż używając suszarki bez takiej końcówki.

Suszenie przy użyciu dyfuzora wpływa także na objętość włosów. Krótsze wystawienie na działanie gorącego powietrza sprawi, że skóra będzie w lepszej kondycji, a więc nie będzie wytwarzała tyle substancji ochronnej, ile zazwyczaj. Włosy uniosą się u nasady i wytrzymają w takiej pozycji dłużej. Suszarki z dyfuzorem polecane są przede wszystkim do kręconych włosów, ponieważ podkreślają ich naturalny skręt. Zobacz suszarki dostępne w naszym sklepie: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html.

Jak używać dyfuzora?

Dyfuzora można używać zarówno do zwykłego suszenia, jak i kręcenia loków. Jeśli zamierzasz tylko wysuszyć włosy najpierw delikatnie wytrzyj je ręcznikiem – pamiętaj, by włosów nie trzeć, ale delikatnie wyciskać z nich wodę. W ten sposób ochronisz łuskę włosia przed uszkodzeniem. Kiedy włosy podeschną, pochyl głowę do przodu i susz włosy starając się kierować strumień powietrza z góry. Ten sposób suszenia nadaje się również dla posiadaczek prostych fryzur, które chcą nadać włosom objętości.

Zakręcenie loków przy użyciu dyfuzora wymaga nieco wprawy. Najpierw nanieś na włosy substancję podkreślającą skręt, jeśli takiej używasz. Następnie wydziel pasma włosów, które chcesz zakręcić – w ten sposób fryzura będzie lżejsza. Delikatnie ułóż pasmo włosa na końcówce dyfuzora i unieś suszarkę, ale nie dociskaj jej do skóry. Pamiętaj, by ustawić urządzenie na najsłabszy strumień powietrza i chłodny nawiew. Susz włosy w tej pozycji przez około 2 minuty.

Pamiętaj o nawilżeniu!

Masz problem z puszącymi się włosami? Zima to bardzo niekorzystny dla nich czas, suszarka, ogrzewanie, noszenie czapki… Pamiętaj, by zadbać odpowiednie nawilżenie włosów. W ten sposób unikniesz rozdwajających się końcówek oraz wyeliminujesz problemy z porannym ułożeniem. Odpowiednio nawilżone włosy nie będą się również elektryzować, a dodatkowo przez cały dzień pozostaną lśniące i przyjemne w dotyku. Poza odżywkami nakładanymi na powierzchnię włosa, zadbaj również o odpowiednie składniki dla ich korzeni. W tym celu korzystaj z olejów i wcierek, które zalecamy nakładać pół godziny przed myciem włosów.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również