X-SOCKS

X-SOCKS – legenda kończy 20 lat

W ciągu zaledwie 20 lat marka premium X-SOCKS stała się jednym z najbardziej renomowanych brandów skarpet, a jej droga zaczęła się od pierwszej na świecie anatomicznej skarpetki funkcjonalnej. Sprzedawane w ponad 40 krajach X-SOCKS mają znaczący wpływ na rynek dzięki zróżnicowanej ofercie ponad 200 skarpet sportowych.

Od czasów swojej pierwszej skarpetki objętej gwarancją, X-SOCKS nie tylko dostał się na podium zwycięzcy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale także zdobył wiele nagród za wzornictwo. Dzięki obecnej kolekcji X-SOCKS 4.0, twórcy X-Technology Swiss wprowadzili nową erę dla skarpetek high-tech i kontynuują pisanie historii swoich sukcesów. Sukces ten można zmierzyć chociażby liczbą sklepów internetowych, które skupiają się na ich produktach, takich jak bionic-sklep.pl.

Kamienie milowe w ewolucji skarpet funkcjonalnych

X-SOCKS zaskoczył rynek wypuszczając nań objętą gwarancją skarpetkę regulującą klimat. Jej skuteczność została potwierdzona nie tylko przez oficjalne testy w 1999 roku, ale także przez profesjonalnych sportowców, którzy wybrali X-SOCKS jako swoją ulubioną markę w badaniu porównawczym w 2004 roku. W 2006 roku kultowa marka pomogła norweskiej drużynie wspiąć się na podium zwycięzców na Olimpiadzie Zimowej – i to niejednokrotniee. W 2009 roku X-SOCKS wygrał swoją pierwszą nagrodę Red Dot Award w jednym z największych uznanych konkursów projektowych. To był dopiero początek całej serii nagród.

Sportowe patenty

Nowa generacja X-SOCKS rewolucjonizuje funkcjonalny rynek skarpetek dzięki jeszcze bardziej wyrafinowanym technicznym rozwiązaniom i ultranowoczesnym funkcjom. Air-Conditioning Channel 2.0 poprawia wentylację wewnątrz buta sportowca, dzięki zaawansowanemu systemowi cyrkulacji powietrza. Wynikający z tego „efekt pompy” umożliwia dostarczanie chłodnego, suchego powietrza do stopy i podobnie jak w przypadku pierwszej generacji kanałów klimatyzacyjnych, tworzy uczucie „bosej stopy” nawet podczas ciężkich treningów.

Modele dla rowerzystów posiadają również tak zwane paski przyczepności. Ta specjalna przędza zapewnia wzmocnione wsparcie wewnątrz buta, umożliwiając bardziej wydajne przekazywanie mocy do pedałów. Zespół projektowy X-Technology Swiss udoskonalił także Lambertz-Nicholson Achilles Tendon Protector 2.0. Ten dwuczęściowy, trójwymiarowy ochraniacz odciąża ścięgno Achillesa sportowca, pochłaniając nacisk i tarcie buta.

Nowo opracowana wkładka Suppronation również jest rewolucyjna. Umieszczona na łuku stopy, stabilizuje nogę sportowca, a tym samym przeciwdziała szeroko rozpowszechnionym problemom supinacji i pronacji.

Artykuł powstał we współpracy z bionic-sklep.pl

Podziel się wiadomością:

Polecamy również