Sylwetka projektanta: Steven Tai

Strona główna » Blog » Sylwetka projektanta: Steven Tai

Sylwetka projektanta: Steven Tai

Urodzony w Vancouver projektant mody Steven Tai to, pod względem osobowości, niezwykła mieszanka intelektu oraz ironii, która znajduje zresztą odbicie w jego kreacjach, skierowanych do nowoczesnej kobiety, świadomie plasującej się poza głównymi nurtami modowych trendów. Co ciekawe, on sam mówi o sobie… „mól książkowy„, co stanowi chyba kolejny dowód na to, jak nietuzinkowym artystą jest Steven.

Steven Tai rozpoczął działalność pod własną marką w 2012 roku, wcześniej ukończył wydział projektowania ubioru w prestiżowej London’s Central St Martins, a także pracował dla wielu uznanych kreatorów mody, takich jak chociażby Viktor & Rolf oraz Stella McCartney.

Jego oryginalne kolekcje, przez wielu określane wręcz, jako „dziwaczne”, nowatorskie w formie i wykorzystaniu tkanin,  przy całej swej pozornej niezgrabności krojów, zwróciły uwagę samego Yohji Yamamoto, który przyznał mu debiutancką nagrodę Chloe podczas Hyères Festival w 2012 roku. W lipcu tego samego roku zaprezentował swoją kolekcję podczas tygodnia mody w Berlinie, Berlin Fashion Week, gdzie pojechał na zaproszenie i dzięki ofercie sponsorskiej marki Mercedes-Benz. Pokaz ten przyjęli brawami zarówno uznani eksperci i krytycy mody, jak i modowi odszczepieńcy.

Aktualny, czwarty już sezon w swojej karierze, Steven Tai rozpocząl od premierowej prezentacji swojej kolekcji na wiosnę-lato 2014, która odbyła się w ramach pierwszego w historii wydarzenia modowego VFiles pokazu mody „tworzonego przez samych widzów” (‚user-generated’). Pokaz ponownie zachwycił zgromadzonych gości i osobistości świata mody do tego stopnia, że Steven Tai został zaproszony przez włoskie wydanie magazynu Vogue do wzięcia udziału w wystawie ‚Eye on Talents’  w Mediolanie.

Jego kreacje zdobiły już okładki magazynów modowych z całego świata, poczynając od brytyjskiego i francuskiego wydania magazynu Vogue, niemieckiego i kanadyjskiego wydania Elle aż do takich tytułów, jak Style Bubble, Dazed and Confused, rosyjskie Buro247 czy kultowy nowojorski magazyn The Cuts.

Po niezwykle pracowitym roku Steven Tai powrócił na wybiegi pokazów mody w ramach cyklu wydarzeń The ShOws w Toronto. I pomyśleć, że to dopiero drugi pokaz Kanadyjczyka na kanadyjskiej ziemi. A w tym czasie, jego kolekcje zdążyły już poznać wybiegi mody całego globu.

Zobacz również: fotorelacja pokazu kolekcji jesień-zima 2013

Steven Tai

Steven Tai

Steven Tai pokaz mody kolekcji AW13

Steven Tai pokaz mody kolekcji AW13

Steven Tai pokaz mody kolekcji SS14

Steven Tai pokaz mody kolekcji SS14

2018-03-14T07:51:50+00:0019 listopada 2013|Moda|