Strona główna » Blog » Jaki środek do prania wybrać?

Jaki środek do prania wybrać?

Pranie jest czynnością, którą wykonuje się w każdym domu. Warto zatem dowiedzieć się, jakie środki do prania dostępne są w sklepach i które z nich są warte uwagi.

 

Proszek do prania

 

Tradycyjnie ubrania pierzemy w proszku do prania. W sklepach znajdują się proszki do ubrań białych, kolorowych oraz uniwersalne. Proszków „do białego” nie powinno stosować się do ubrań kolorowych ze względu na to, że w ich składzie znajdują się środki wybielające, powodujące blaknięcie barw. W przypadku stosowania proszku do prania, należy przestrzegać ilości detergentu, jaki powinno się dodawać do jednego prania. Jeśli doda się go zbyt mało, ubrania pozostaną brudne, natomiast gdy będzie go zbyt dużo – ubrania będą pokryte białymi grudkami.

 

Płyny i żele do prania

 

Płyny i żele świetnie sprawdzają się do krótkich programów w pralkach automatycznych oraz podczas prania ręcznego. Ponadto ich stosowanie nie powoduje pojawiania się białych grudek, co ma znaczenie zwłaszcza podczas prania ubrań ciemnych oraz czarnych. Część płynów i żelów do prania niweluje konieczność używania płynów do płukania.

 

Kapsułki do prania

 

Kapsułki do prania są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z dozowaniem środków piorących. Kapsułkę z idealnie odmierzoną ilością detergentu wrzuca się prosto do pralki. Wysokiej jakości kapsułki piorące można znaleźć np. na http://krolprania.pl/. W sklepie dostępne są również inne środki piorące wysokiej jakości, radzące sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami.

 

Orzechy piorące

 

Osoby ceniące sobie naturalne środki piorące coraz chętniej sięgają po orzechy piorące, które nie zawierają chemii. Łupiny orzechów do prania zawierają saponinę o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym. Nie zaleca się jednak ich stosowania do prania polarów oraz pieluch tetrowych, a także silnie zabrudzonych rzeczy – orzechy nie radzą sobie z uporczywymi plamami.

 

Chusteczki do prania

 

W przypadku prania ubrań o intensywnych barwach zachodzi obawa o to, że zafarbują one inne ubrania. Jeżeli chce się tego uniknąć, można wrzucić do pralki dodatek w postaci chusteczek do prania. Chusteczki usuwają przebarwienia z wody, a także wybielają jasne rzeczy i wzmacniają kolor odzieży o barwie intensywniejszej.

 

Płyny do płukania

 

Do większości prań powinno się dodawać płyn do płukania. Dzięki niemu ubrania mają ładny zapach, łatwiej się je prasuje, a także mniej się elektryzują. Z płynu do płukania można zrezygnować, jeśli jego dodatek znajduje się w detergencie o działaniu usuwającym plamy.

 

2017-06-20T10:37:38+00:0020 czerwca 2017|Porady|