Fiszki plus

Recenzja: Angielski Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych z serii Fiszki plus

Bez zna­jomości języków ob­cych człowiek czu­je się gorzej niż bez paszpor­tu – tak przynajmniej twierdził Antoni Czechow. My też uważamy, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest absolutną koniecznością. A że jesteśmy przy okazji zwolennikami nowych metod i nowoczesnych rozwiązań, to zamiast wracać do szkoły czy na iść kurs, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nowatorskiej serii Fiszki plus. Pod lupę wzięliśmy zestaw „Angielski Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych” z tejże serii.

Fiszki PLUS Angielski Zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych (poziom B2-C1) to pakiet będący częścią rozbudowanego systemu nauki, dzięki któremu szybko i skutecznie nauczysz się zaawansowanych zwrotów konwersacyjnych, niezbędnych do swobodnego porozumiewania się po angielsku. Po rozpakowaniu naszym oczom ukaże się pokaźny pakiet składający się z 600 fiszek! Do tego estetyczne i jak się za chwilę okaże, przydatne kolorowe przegródki oraz etui. W pudełku znajdziemy również kod uprawniający nas do darmowego pobrania nagrań słówek i zdań z tłumaczeniami oraz programu z ćwiczeniami i opcją tworzenia playlisty.

Podstawą jest jednak system fiszek, sprawdzona metoda nauki nie tylko języków obcych. Dzięki fiszkom poznajemy i zapamiętujemy słówka, poznajemy słownictwo w kontekście. Każda fiszka to bowiem nowe słówko, jego tłumaczenie na odwrocie, kontekst w jakim go używamy, wyrazy bliskoznaczne lub synonimy oraz konkretne zdanie z użyciem danego słówka. Dla przykładu:

envious
I don’t feel envious. You can escape for weekend whenever you want to.
także: jealous
to env sb sth (sb for sth)
to be green with envy

Prawda, że proste, lekkie, łatwe i przyjemne? Do tego dołączona jest memolista, taka podręczna ściąga, estetyczne etui, do którego możemy spakować wybrane fiszki i zabrać je ze sobą, np. do szkoły czy pracy, by powtórzyć słownictwo w drodze oraz bardzo fajne, kolorowe przegródki. Przegródki zatytułowane: Umiem, Powtarzam, Uczę się, dzięki którym lepiej zapanujecie nad dużą ilością fiszek.

W sumie mamy tu łącznie 1700 zwrotów konwersacyjnych, wyrażeń i zdań. Możemy poznać gotowe wzorce komunikacyjne, utrwalić reguły gramatyczne, poznać prawidłową wymowę, utrwalić materiał z ćwiczeniami i grami językowymi dostępnymi w programie.

Jak widzicie, jest to pakiet naprawdę niezwykle rozbudowany, nowoczesny, a przy tym – co sprawdziliśmy na własnej skórze – niezwykle skuteczny.

A jeżeli angielski jedynie rozbudzi Wasz apetyt na naukę języków, to dodajmy, że wydawnictwo Edgard, którego nakładem ukazuje się seria Fiszki Plus, jest czołowym producentem książek, audiobooków, publikacji multimedialnych do nauki aż 32 języków obcych, w tym tak egzotycznych, jak… perski! Na pewno więc wybierzecie coś dla siebie.

Zobacz również: strona Wydawnictwa – https://www.jezykiobce.pl/

Uwaga! Wkrótce konkurs! Nie przegap okazji – odwiedzaj regularnie naszą stronę ModaiJa, dodaj do ulubionych na Facebooku!

Andrzej Kwaśniewski

[buybox-widget category=”book” ean=”9788377886168″]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również