dni japonii

Panel dyskusyjny „J-FASHION: od Street Style do High Fashion”

Panel dyskusyjny „J-FASHION: od Street Style do High Fashion” odbędzie się 20 kwietnia 2016 roku o godzinie 19:00 w bud. C Szkoły Głównej Handlowej (Al. Niepodległości 128) w sali C-2a. Panel będzie poświęcony tematyce mody w Japonii.

Organizatorzy – SKN Gospodarki i Kultury Japońskiej (Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej) -postarają się odkryć zakorzenione w modzie elementy japońskiej tradycji i kultury, dowiedzieć się więcej o specyfice japońskiego rynku modowego, o różnicach w trendach pomiędzy modą europejską a azjatycką oraz zgłębić temat japońskiego street style’u.

Wszyscy uczestnicy panelu otrzymają upominki od patrona honorowego panelu – SOTI Natural i będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie jednej z prelegentek – Julii Bernard (Aralki).

https://www.youtube.com/watch?v=wsgmWqqeZyM

https://www.youtube.com/watch?v=Z39Pzanqh9s

Serdecznie zapraszamy!

Prelegenci:

  1. Julia Bernard (Aralka)

Pasjonatka Japonii, wokalistka, video bloggerka. Trzykrotna uczestniczka japońskiego programu wokalnego – Nodojiman: The World. Ma na swoim koncie liczne występy zarówno w Polsce, jak i w Japonii. Na co dzień studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją pasją dzieli się z fanami w Internecie prowadząc aktywnie bloga oraz kanał na YouTube o tematyce japońskiej. Od lat interesuje się japońską popkulturą, między innymi modą. Jedną z jej ulubionych dzielnic jest Harajuku, które jest kolebką japońskiej mody młodzieżowej. Podczas panelu chętnie opowie nam o japońskim stylu i modzie oraz podzieli się wrażeniami z jej podróży do Japonii.

  1. Marta Dziuba

Od dawna zainteresowana modą, stara się śledzić najnowsze trendy. Jeśli zaś chodzi o Japonię, to interesuje się japońską popkulturą, w tym także modą. Fascynacja modą w Japonii rozpoczęła się od pobytu w Tokio, kiedy zaczęła pracować dorywczo jako modelka.

  1. Izabella Bielawska

Na co dzień studentka drugiego roku SGH, prywatnie modelka agencji D’vision pracująca na całym świecie. Współpracowała m.in z Chanel, Elle, Madame Figaro czy Vogue. Wielokrotnie bywała w Japonii na kontraktach, może pochwalić się znajomością świata mody od kulis. Od małego była zafascynowana kultura japońską, a dzięki pracy spełniła swoje największe marzenie, jakim było pojechanie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

  1. Nicole Saleta

Zainteresowanie Japonia zaczęło się w gimnazjum od japońskiej muzyki i mody z Harajuku. Do tej pory najbardziej interesuje ją moda alternatywna i style które zdecydowanie się wyróżniają na tle innych takie jak visual keilolitapastel gothshironuri. Japończycy mają niesamowity talent do łączenia różnych wzorów, kolorów, kształtów i wyglądają w tym naprawdę dobrze, dlatego też moda japońska jest tak fascynująca i co jest tym czymś, czego Europejczycy na przykład nie mają.

  1. Sandra Traczyk

Japonią zainteresowała się już jako dziecko zaczynając swoją przygodę od anime. Stopniowo jej zainteresowanie przeradzało się w coś bardziej poważnego wzbogacając się o chęć zapoznania nie tylko z samą twórczością anime i mangi, ale i o muzykę, jedzenie, kulturę, historię, język i właśnie modę. Fascynuje ją sposób w jaki Japończycy kontrastują ze sobą często zupełne dwa różne style oraz ich otwartość na to, co nowe i brak jakichkolwiek barier, które często odzwierciedlają się w ich strojach.

Zobacz również: XVI Dni Japonii – program

Patronat medialny: ModaiJa

Scroll to Top
Scroll to Top