Strona główna » Blog » Konkurs Skarby Eldorado

Konkurs Skarby Eldorado

W ostatnich latach motywy etniczne w modzie przeżywają swój prawdziwy renesans. Ten sezon zdecydowanie podbiły stylizacje wykorzystujące akcenty indiańskie. Projektanci chętnie korzystają z tradycyjnego wzornictwa rdzennych Amerykanów – zarówno operując charakterystycznymi intensywnymi barwami, jak i wykorzystując naturalne materiały, jak np. skóra. Indiańskich motywów nie może zabraknąć również w dodatkach, a przede wszystkim w biżuterii. Wyjątkowe ozdoby znajdziecie w ofercie warszawskiej Galerii Tesoros.

Skarby Eldorado” to kolekcja nawiązująca do wyrobów prekolumbijskiej sztuki złotniczej. Owe niezwykłe ozdoby powstały w wyniku inspiracji biżuterią tworzoną przez przedstawicieli kultur takich, jak Sinú, Tairona, czy Calima, które zamieszkiwały obszary dzisiejszej Kolumbii w okresie od około 800 r. p.n.e. do czasów hiszpańskiej konkwisty. W każdym z zachowanych przedmiotów prekolumbijskiej sztuki złotniczej odkrywamy fragment tego tajemniczego świata, poznajemy zwyczaje i wierzenia indiańskich ludów. Prekolumbijscy artyści wytworzyli niezwykłe wzory i rozwinęli techniki wykorzystywane w złotnictwie do dzisiaj. Poprzez kolekcję “Skarby Eldorado” Galeria Tesoros pragnie zaprosić Państwa do poznawania tych wyjątkowych kultur i przedmiotów, które powstały w ich obrębie. Ozdób, z których każdą nazwać można małym dziełem sztuki.

[nggallery id=2200]

Nagrody:
2 pary wyjątkowych kolczyków z kolekcji “Skarby Eldorado”.
Kolczyki zostały wykonane w brązie pokrytym 24k złotem. Dzięki skórzanym elementom zyskują niezwykle oryginalny wygląd. Koszt pary: około 150 zł

Pytanie konkursowe: Jakie muzeum posiada największe na świecie zbiory sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich?

Czas trwania konkursu:
14.12.2011 – 21.12.2011

Rozwiązania prosimy przesyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie eldorado. Nagrody rozlosujemy wśród nadawców prawidłowych odpowiedzi.

Fundatorem nagród jest oczywiście Galeria Tesoros.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Muzeum Złota w Bogocie (Museo del Oro del Banco de la Republica w Parque de Santander)

Nagrody wylosowały: Ewelina T. z Wałbrzycha oraz Krystyna H. z Trzebiatowa

Gratulujemy!

2018-03-14T10:14:16+00:0014 grudnia 2011|Biżuteria, Konkursy|

Może zainteresuje Cię również: