Strona główna » Blog » Konkurs: Mała Garbo

Konkurs: Mała Garbo

Czy w świecie wykreowanym przez media pozostało jeszcze coś prawdziwego?

Przed napadem na bank sprawdź, czy są w nim pieniądze. Strzelając na postrach, uważaj, by kula nie trafiła staruszki. Porywając samochód, upewnij się, że jest pusty. Możesz bowiem niechcący porwać młodziutką gwiazdę filmową i zwrócić przeciwko sobie nie tylko policję, ale i cały świat mediów.

Na skuloną na tylnym siedzeniu dziewczynkę w kostiumie anioła czeka już na planie cała ekipa. Mają nakręcić kluczową scenę filmu i tak łatwo się nie poddadzą. Porywacz żąda czterech milionów okupu i ukrywa się wraz z małą gwiazdą w zaśnieżonym lesie. Przed nimi ciężka noc, która odmieni ich życie.

Czy coś może połączyć przestępcę wiecznie prześladowanego przez pech i dziecko, któremu wszystko się zawsze udaje? Bodo Kirchhoff napisał mistrzowską, nasyconą emocjami powieść, która opowiada o tym, jak odróżnić prawdziwe życie od gry pozorów.

Bodo Kirchhoff Mała Garbo
przełożyła Anna Taraska-Pietrzak
wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Gdańsk 2011
seria Książki do czytania, 280 stron, format 129×197 mm, oprawa broszurowa
Cena detaliczna: 35 zł

Biogram:
Bodo Kirchhoff – niemiecki pisarz i scenarzysta filmowy, autor bestsellerowych powieści. Urodził się w roku 1948. Studiował pedagogikę. Prowadzi kursy kreatywnego pisania. Mieszka z rodziną w Hamburgu i we Włoszech nad jeziorem Garda.

Fragment:
W środku długiej zeszłorocznej zimy do tej okolicy przyjechała ekipa filmowa, bardziej niż ciekawość sprowadził ją tu podobny do wilczego instynkt – instynkt polowania, w tym wypadku na zdjęcia. Filmowcy zjawili się w szczycie zimowego sezonu, rozbili obóz nad ustronnym leśnym jeziorem, najustronniejszym, jak sądziła kierująca wszystkim producentka. Rozstawili się wokół ogromnej przyczepy, z której podobno korzystał Tom Cruise po scenie walki w Mission Impossible 2, wtedy miał ją tylko dla siebie, teraz przez kilka godzin musiała służyć większej liczbie osób. Gwiazda miała zająć najwygodniejsze pomieszczenie, z łóżkiem i prysznicem, dla dwójki drugoplanowych aktorów przeznaczony był rodzaj salonu, w którym czekali na zdjęcia, oglądając telewizję. Poza tym w przyczepie znalazło się jeszcze miejsce na biuro producentki.
Stała w płaszczu przy oknie i patrzyła na zamarznięte jezioro z reflektorem przy brzegu, udzielając przez telefon trzeciego już dzisiaj wywiadu. Mówiła, że tytuły filmowe powinny być krótkie, krótkie, krótkie, krótkie, po czym przeszła na temat aktualnej produkcji: mystery drama, Pocałunek anioła, to jej pomysł, dziewięćdziesiąt minut, w programie na niedzielny wieczór, z Małą – tak nazywała swoją gwiazdę – w obsadzie. Potem jeszcze trochę ględzenia i wywiad został zakończony. Wyszła z biura. Ściemniało się, chociaż nie było jeszcze czwartej, w swoim naprawdę miękkim płaszczu z każdym krokiem czuła przejmujące zimno. Na szczęście nowe opady śniegu zapowiadano dopiero na wieczór, więc Mała, dopiero jadąca na plan, zdąży na czas. Producentka była niespokojna, jak zawsze przed nocnymi zdjęciami; wiedziała, co ją czeka – chyba nawet wolałaby mieć przed sobą jakiś lekki poród.

KONKURS

w którym do wygrania jest pięć egzemplarzy książki Bodo Kirchhoff Mała Garbo ufundowanych przez wydawnictwo słowo/obraz terytoria

Pytanie konkursowe: Jakie kursy prowadzi autor książki, Bodo Kirchhoff?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie: „garbo” w nieprzekraczalnym terminie do 05. czerwca 2011 r. (w mailu nie zapomnijcie o podaniu swoich danych!).

Nagrody rozlosujemy wśród nadawców prawidłowych odpowiedzi. Rozwiązanie konkursu oraz nazwiska laureatów – w tym samym miejscu poniżej.

Rozwiązanie konkursu

Prawidłowa odpowiedź: Bodo Kirchhoff prowadzi kursy kreatywnego pisania.

Nagrody wylosowali: Janusz z Oświęcimia, Marta z Kluczborka, Edyta z Warszawy, Sandra z Katowic oraz Anna z miejscowości Sułoszowa

Laureatów już poinformowaliśmy o wygranej, gratulujemy i życzymy miłej lektury

2018-03-14T11:17:10+00:0016 maja 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: