Strona główna » Blog » I tak Cię kocham!

I tak Cię kocham!

Na 18. września zaplanowano w Teatrze Kamienica premierę autorskiego spektaklu Emiliana Kamińskiego pt.: ”I tak Cię kocham” na motywach sztuki „Mon Bébé” francuskiego dramatopisarza Maurice’a Hennequinna i Andrzeja Jareckiego w tłumaczeniu Hanny Pieczarkowskiej.

Niespodzianką jest obecność w obsadzie Krzysztofa Ibisza, który na scenie pojawi się po 20 latach nieobecności! Partnerować mu będą: Katarzyna Skrzynecka, Justyna Sieńczyłło, Piotr Szwedes, Jacek Kawalec, Jakub Przebindowski, Julita Kożuszek, Dorota Piasecka i Tadeusz Chudecki.

W skądinąd udane małżeństwo dwojga Warszawian, Lili i Wiktora wkrada się niewinne, małe kłamstewko. Ona zataja przed nim, że spędziła poranek z ich przyjacielem Filipem w restauracji w Bristolu, on wpada we wściekłość uważając, że ona ma romans z innym mężczyzną.

Owo nieporozumienie urasta do ogromnych rozmiarów, gdy Wiktor postanawia wyjechać z Warszawy i opuścić Lili, a ta wraz z Filipem i jego żoną, Sylwią, znajduje nader oryginalny sposób, by przyciągnąć męża z powrotem.. I tak jedne kłamstwa pociągają za sobą następne, a intryga dalece przerasta problem, wokół którego została stworzona. Bohaterowie sami gubią się i plączą w gąszczu matactw, kłamstw i niedomówień, co zresztą stwarza mnóstwo przezabawnych sytuacji, gdy ów misterny plan wymyka się im spod kontroli.

Wartka akcja, zawrotne tempo i urokliwe szaleństwo przedwojennej Warszawy ubrane zostały w zgrabne dialogi oraz przyozdobione piosenkami stylizowanymi na okres sanacji, wszystko to okraszono ogromną dawką humoru słownego i sytuacyjnego.

Teatr Kamienica

Reżyseria: Emilian Kamiński, Muzyka i aranżacja: Paweł Gawlik, Opieka plastyczna i kostiumy: Anna Waś, Obsada: Katarzyna Skrzynecka / Bożena Stachura, Justyna Sieńczyłło, Dorota Piasecka, Julita Kożuszek/Marta Ledwoń, Piotr Szwedes / Jacek Kawalec, Krzysztof Ibisz / Jakub Przebindowski, Tadeusz Chudecki / Tadeusz Woszczyński

2018-03-14T12:34:22+00:0011 września 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: