Strona główna » Blog » First Runway Fashion Found

First Runway Fashion Found

15 września w industrialnej przestrzeni Centrum Artystycznego M25 odbyła się impreza First Runway będąca inauguracją Fashion Found – Fashion Management at Łazarski.

Mimo konkurencyjnych, komercyjnych eventów odbywających się tego dnia, na First Runway trafiły tłumy prawdziwych fashionistek, miłośników mody, stylistów i celebrytów, by wymienić chociażby takie nazwiska, jak Olga Frycz, Anna Czartoryska, Magdalena Steczkowska oraz Jaga Hupało.

Debiutancka impreza to przede wszystkim pokaz kolekcji trzech niezwykłych marek: Zuo Corp., Wioli Wołczyńskiej oraz Nenukko.

Pierwszą kolekcję pokazała Wiola Wołczyńska. Jej luźne, lejące się ale jednocześnie niezwykle kobiece dzianiny zostały ciepło przyjęte przez widzów pokazu. W prezentowanej linii Gray Label znalazły się perfekcyjnie skrojone t-shirty, kamizelki, tuniki, sukienki i swetry, wszystko utrzymane w czystych, jesiennych barwach. Dominował brąz, złoto, zieleń khaki ale nie zabrakło też szarości, wrzosowego fioletu oraz czerni. Ubrania Wioli cechuje luz i nonszalancja a łatwość łączenia ze sobą różnych modeli z kolekcji sprawia że stają się one obowiązkowym elementem każdej jesiennej szafy.

Jedyną marką, która zdecydowała się na pokazanie zarówno damskich jak i męskich sylwetek było Nenukko. Team projektantek postawił na konstrukcjonizm, nowoczesne materiały oraz unisexualną prostotę. Zgodnie z tytułem kolekcji Darkness requires white spots, ciemne sylwetki poprzez jasne motywy prowadzą dialog z szarymi modelami. Tworząc spójną całość z pozornie rozbieżnych elementów.

Pokazem na który wszyscy niecierpliwie czekali była kolekcja Zuo Corp.. Stosunkowo młoda marka już zdążyła nas przyzwyczaić do niebanalnych rozwiązań tworzących nową jakość na rodzimym rynku. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć sukienki i spódnice z niezwykłym printem projektu Roberta Kuty. Czarne palce na tle oranżowych włosów stały się elementem rozpoznawczym marki w tym sezonie. Nie zabrakło tez kultowych welonów oraz czarnych sukienek i płaszczy wykonanych z delikatnego moheru i wełny. Zuo Corp. to duet projektantów, który warto obserwować bo na pewno jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczą.

O rozrywkę podczas imprezy zadbał Oskar 2000 Box. Piosenkarz w lustrzanych spodniach o niemałym dorobku artystycznym. Występował m.in. na Moda Lisboa Fashion Week oraz na X-leciu magazynu VIVA! Moda. Aktualnie współpracuje z producentem i kompozytorem Hubertem Dast, który zgodził się być dj’em podczas pokazów.

Pokaz zorganizowany przez Lucynę Seremak, założycielkę nowego programu fashion management na Uczelni Łazarskiego okazał się dużym sukcesem i rozbudził apetyt na kolejne produkcje sygnowane logiem Fashion Found. Tym przyjemniej poinformować, że serwis ModaiJa.Pl był jednym z patronów medialnych tej imprezy.

[nggallery id=1865] [nggallery id=1867] [nggallery id=1866]
2018-03-14T10:30:06+00:0016 września 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: