Strona główna » Blog » Czy łatwo być atrakcyjną kobietą lub przystojnym mężczyzną? Wywiad z dr Anetą Franczak Drygalską, Prezes Estetic-Line

Czy łatwo być atrakcyjną kobietą lub przystojnym mężczyzną? Wywiad z dr Anetą Franczak Drygalską, Prezes Estetic-Line

Jak się zaczęła Pani przygoda z medycyną estetyczną?

Od kilku lat pracowałam w klinice stawiając poważne diagnozy, lecząc choroby przewlekłe i medycyna estetyczna była tylko pasją i hobby. Później okazało się, ze to co hobby stało się sposobem na życie a gdy człowiek łączy przyjemne z pożytecznym to jest prawdziwym szczęściarzem. Oczywiście nie stało się to z dnia na dzień, konieczne były odpowiednie studia, masę kursów krajowych i zagranicznych i długoletnie doskonalenie zawodowe. 

Czy w dzisiejszych czasach – mając takie możliwości jakie oferuje medycyna estetyczna – łatwo być atrakcyjną kobietą lub przystojnym mężczyzną?

Myślę, ze o wiele łatwiej niż kiedyś. Przy odrobinie chęci można naprawdę wiele. Przy możliwościach jakie daje medycyna estetyczna można poprawić kości policzkowe, powiększyć usta, wygładzić zmarszczki, jeśli do tego dochodzi odpowiednia dieta i uprawianie sportu to myślę, ze w każdym momencie życia możemy poczuć się atrakcyjnie.

Czy istnieje jakaś granica wieku, przy której, mówi Pani pacjentowi: „Niestety, już nic się nie da zrobić”?

Nie ma takiej granicy. Przychodzą do mnie nawet kobiety po 80-tym roku życia. Oczywiście wymagają większej ilości zabiegów i te zabiegi nie dają tak spektakularnych efektów jak np. u kobiet po czterdziestce ale czasami nawet zwykle podniesienie kącików ust zmienia wyraz twarzy na bardziej pogodny.

Czy to prawda, że po zabiegi sięgają coraz młodsze osoby i że w gabinecie pojawia się coraz więcej mężczyzn?

To prawda. Młode osoby najczęściej poprawiają usta, kości policzkowe, chcąc poprawić kondycję skory korzystają z peelingów medycznych, redukują blizny i rozstępy. Mężczyźni w Polsce rzeczywiście coraz bardziej dbają o siebie, zwłaszcza ci wykształceni, z wysoką pozycją zawodową. Mają oni świadomość, ze za dobrym wyglądem idzie nie tylko powodzenie u płci przeciwnej ale również lepsze możliwości pracy czy więcej pozyskiwanych klientów. 

Z czym najczęściej zgłaszają się pacjenci?

Najczęściej pojawia się problem zmarszczek i leczenie skutków starzenia. Wiele pacjentek chce mieć większe usta, czy pozbyć się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha lub podbródka. Pacjenci często narzekają na przebarwienia czy poszerzone naczynka. U młodzieży dominują zmiany trądzikowe . 

Kto według Pani może uchodzić za „dobrze zrobioną” lub „źle” gwiazdę w Polsce?

Myślę, że Agata Młynarska, Justyna Steczkowska czy Małgorzata Rozenek wyglądają lepiej niż kiedyś i wybrały dobrego lekarza. Na temat „źle” zrobionych gwiazd wolałabym się nie wypowiadać.

W ubiegłym roku zorganizowała Pani spotkanie z Iloną Felicjańską w ramach akcji społecznej: „Pamiętaj o samokontroli”. Co skłoniło Panią do tego spotkania i jak wspomina Pani pracę z modelką?

Na spotkaniu „Pamiętaj o samokontroli” poruszane były różne problemy, z którymi borykają się kobiety, nie tylko problem alkoholowy, ale przede wszystkim promowanie „zdrowego egoizmu”, który pozwala nam poczuć się w pełni wartościowo – niezależnie od roli, w której realizujemy się w życiu codziennym. Spotkanie to nasze pacjentki oceniły bardzo pozytywnie. Pani Ilona jest osobą niezwykle miłą i sympatyczną. Pracę z Nią personel Estetic-Line określił jako prawdziwą przyjemność. 

Jakie jest Pani największe marzenie zawodowe?

Obecnie do gabinetu przychodzą matki i ich córki. Jeśli kiedyś dołączą do nich i wnuczki to będzie to potwierdzeniem spełnienia moich marzeń.

Bierze Pani udział w konferencjach międzynarodowych. Czy różnią się one o tych, które odbywają się w Polsce?

Co roku odbywają się konferencje w Paryżu i Monte Carlo, na których warto być, ponieważ reprezentują wysoki poziom. Europa oraz Stany Zjednoczone przodują w nowościach na rynku medycyny estetycznej. Wśród tych krajów Polska reprezentuje naprawdę wysoki poziom.

Czy mamy wielu dobrych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce?

Myślę, ze tak. W pogoni za młodością zapotrzebowanie na lekarzy medycyny estetycznej wciąż rośnie. 

Czym powinien kierować się pacjent wybierając lekarza?

Na pewno wykształceniem oraz doświadczeniem lekarza. Dobrze jeśli lekarz widnieje w spisie lekarzy certyfikowanych (www.certyfikowani.org) i ma wieloletnie doświadczenie zawodowe. 

Jakie jest Pani motto zawodowe?

Jeśli kochasz to co robisz, robisz to zawsze dobrze.

Dziękujemy bardzo za rozmowę.
Redakcja
modaija.pl

Aneta_Franczak_Drygalska

Aneta Franczak Drygalska – Prezes Estetic-Line – Dyplomowany i Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej – (Polski Program Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej), Członek Stowarzyszenia Lekarz Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Specjalista Chorób Wewnętrznych.

Zobacz również: Konkurs: wygraj voucher wartości 1.000 złotych do Centrum Medycyny Estetycznej!

Spotkanie "Pamiętaj o samokontroli"

Spotkanie „Pamiętaj o samokontroli”

2018-03-14T08:11:47+00:0024 maja 2013|Biznes, Świat Kobiet, Uroda|