Usuwanie przebarwień na twarzy

Usuwanie przebarwień na twarzy – jakie są najpopularniejsze zabiegi?

Przebarwienia, szczególnie te na twarzy to nieestetyczny defekt, który może utrudniać życie. Wiele osób zmaga się z tym problemem. Przebarwienia na skórze mogą pojawić się wskutek zmian hormonalnych, po trądziku lub też być wywołane przez promienie słoneczne. Bez względu na to co za nie odpowiada, wprowadzają dyskomfort i warto zastanowić się nad ich usunięciem. Dzisiaj usuwanie przebarwień nie jest już zabiegiem nieosiągalnym. Istnieje kilka metod na pozbycie się nieestetycznych plamek.

Jakie są rodzaje przebarwień?

Przebarwienia skóry dzieli się zwykle na kilka grup. Należą do nich:

  • przebarwienia wywołane wskutek zaburzeń barwnikowych,
  • przebarwienia wywołane stanem zapalnym, czyli tak zwane przebarwienia pozapalne,
  • przebarwienia wywołane zmianami hormonalnymi, czyli tak zwane przebarwienia hormonalne,
  • przebarwienia uwarunkowane genetycznie np. piegi.

Piegi dodają urody i z tym wiele osób się zgadza. Jednak czasami jest ich tak dużo, że powodują dyskomfort. Jeszcze do niedawna usuwanie przebarwień uwarunkowanych genetycznie było niemalże niemożliwe. Dzisiaj jednak osoby piegowate mają nadzieję, na pozbycie się tych kilkumilimetrowych plamek z twarzy i ciała.

Plamy soczewicowate, czyli przebarwienia występujące w wyniku zaburzeń barwnikowych w skórze to bardzo często problem osób starszych, gdyż pojawiają się wraz z wiekiem.

Plamy po trądziku czy ospie należą do grupy przebarwień pozapalnych, które potrafią oszpecić twarz i ciało. To najczęstszy powód, który motywuje do podjęcia działań w celu usunięcia przebarwień.

Ostuda to plamy posłoneczne, które najczęściej dotykają kobiet. Często pojawiają się pod koniec ciąży lub też w trakcie terapii hormonalnej. Przyjmują postać nieestetycznych, ciemnych plamek najczęściej zlokalizowanych na czole, brodzie lub policzkach.

Usuwanie przebarwień na twarzy – sposoby

Należy nadmienić, że każdy rodzaj przebarwienia skórnego powinien zostać skonsultowany z dermatologiem. Są jednak sposoby, które pozwolą zniwelować lub nawet pozbyć się nieestetycznych plamek z twarzy. Należą do nich:

  • zabiegi peelingu kawitacyjnego,
  • zabiegi mikrodermabrazji,
  • stosowanie specjalnych kremów,
  • laserowe usuwanie przebarwień.

Każda z tych metod może pomóc w walce z przebarwieniami. Jeśli plamki są świeże i stosunkowo płytkie, warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych takich jak peelingi czy kremy. Jednak w przypadku starszych i głębszych plam mogą okazać się one nieskuteczne. Wówczas pozostaje nam jedynie laseroterapia.

Ta ostatnia metoda oferowana przez Laserland(https://laserland.pl/zabiegi-cennik/zabiegi-na-twarz/przebarwienia-skory/) należy do najskuteczniejszych sposobów na usuwanie przebarwień. W zależności od głębokości przebarwień i ich rodzaju może wymagać kilku zabiegów, co dla wielu osób jest dużym wydatkiem. Jednak laseroterapia to dzisiaj najpopularniejszy sposób na pozbycie się niechcianych plamek nie tylko z twarzy, ale i z całego ciała.

Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na taki zabieg, powinniśmy wykonywać go w okresie jesiennym. Po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa i nie powinno się wystawiać jej na działanie promieni słonecznych. Dlatego też okres jesienny jest najlepszym czasem na tego typu zabiegi.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również