Kolorowa kreska na oku – propozycje ciepłych, jesiennych makijaży

Kolorowa kreska na oku – propozycje ciepłych, jesiennych makijaży

Kreska na oku to jeden z elementów makijażu, który potrafi całkowicie odmienić spojrzenie i dodać makijażowi pazura. Choć zgodnie z powszechnym przekonaniem to jeden z trudniejszych dodatków, przy odrobinie wprawy namalowanie kreski zajmie nie dłużej niż minutę. Jakie zastosowanie może mieć kreska na oku jesienią i jak dopasować ją do stylizacji na tę porę roku?

Kreska na oku – klasycznie czy nowocześnie?

Kreska na oku w klasycznym wydaniu jest czarna – trudność w jej narysowaniu może pojawiać się zwłaszcza na początku przygody z takim rodzajem makijażu. Prawidłowo namalowana kreska na oku otwiera oko i dodaje spojrzeniu tajemniczości. Należy jednak bardzo uważać, aby kreska nie wyszła zbyt gruba – takie rozwiązanie może dać efekt odwrotny od zamierzonego: zamiast otworzyć i optycznie powiększyć oczy, będzie je zmniejszać. Decydując się na kreskę, warto zadbać także o piękne podkreślenie rzęs. Kreska na oku może być wykonana przy pomocy rozmaitych kosmetyków – najczęściej jest to eyeliner w postaci markera lub płynny z pędzelkiem. Nieco łatwiejsze może być namalowanie kreski cienkim, skośnym pędzelkiem o sztywnym włosiu. W tym celu wykorzystać można eyeliner w postaci stałej, najczęściej zamknięty w niewielkim słoiczku, lub czarny cień. W czasopismach o tematyce modowej coraz częściej spotyka się kreski kolorowe. Ponieważ oko i rzęsy wyglądają najlepiej, gdy linia rzęs jest lekko przyciemniona, najlepiej wybierać do tego celu ciemniejsze barwy. O ile granatowa lub fioletowa kreska na oku nikogo już nie dziwi, o tyle barwy takie jak bordo czy butelkowa zieleń nie są do końca oczywiste.

Kolorowa kreska na oku – propozycje ciepłych, jesiennych makijaży

Kolorowa kreska na oku – z czym ją zestawić?

O ile czarna kreska na oku pasuje do wszystkiego, to w przypadku kolorowych eyelinerów trzeba zastanowić się, czy dany odcień faktycznie pasuje do stylizacji. Przypadkowy wybór kolorów może skutkować komicznym, karykaturalnym efektem – chyba żadna kobieta nie chciałaby tak wyglądać. Do najmodniejszych w tym sezonie musztardowych cieni świetnie dopasuje się kreska burgundowa – jeśli uważasz, że takie rozwiązanie jest zbyt odważne, możesz połączyć burgund z klasyczną czernią. Jeżeli jednak wolisz pójść w stronę zimnej gamy kolorystycznej, postaw na bardzo modną butelkową zieleń. Oczywiście musztardowy nie musi pasować i odpowiadać każdemu. Kolorowa kreska na oku będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem wtedy, gdy nie pomalujesz oczu cieniami lub postawisz na delikatne cieliste odcienie beżu. Wówczas masz wielką dowolność kolorystyczną! Pamiętaj też o rozświetlaczu – jeśli nałożysz go w wewnętrznych kącikach oczu, uzyskasz efekt rozświetlonego spojrzenia, co doda ci świeżości i elegancji. Doskonałe eyelinery mają w ofercie marki takie jak Maybelline lub Rimmel.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link