Konkurs: Wygraj książkę kulinarną zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji MasterChef!

Strona główna » Blog » Konkurs: Wygraj książkę kulinarną zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji MasterChef!

Konkurs: Wygraj książkę kulinarną zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji MasterChef!

Basia Ritz, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji najpopularniejszego show świata zdradza sekrety, które pozwoliły jej zwyciężyć show TVN i każdej niedzieli ściągać przed telewizory ponad 3 miliony widzów!

W tej książce po raz pierwszy prezentuje swoje oryginalne przepisy, które z pewnością podbiją także Twoje podniebienie.

Tajniki, wskazówki, porady, inspiracje – wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać MasterChefem w swojej kuchni.

Zobacz również:
Więcej o książce
Rozmowa z Basia Ritz, zwyciężczynią polskiej edycji MasterChef

Wszystko, czego potrzebujesz, by zdobyć jedną z trzech książek na własność, to wziąć udział w naszym

[heading style=”2″]KONKURSIE[/heading]

w którymi nagrodami są trzy egzemplarze książki Basi Ritz – z autografem Autorki! – ufundowane przez Wydawnictwo ZNAK.

Zadanie konkursowe: Mój ulubiony lub znienawidzony szef kuchni – króciutka wypowiedź.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie: masterchef w nieprzekraczalnym terminie do 11. stycznia 2013 r. (w mailu nie zapomnijcie o podaniu swoich danych, umożliwiających wysyłkę nagrody w przypadku ewentualnej wygranej!).

Laureatów wybiera jury. Rozwiązanie konkursu oraz nazwiska laureatów – w tym samym miejscu poniżej, w terminie do 3 dni roboczych od zakończenia konkursu.

[heading style=”2″]Rozwiązanie konkursu[/heading]

Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, a ile odpowiedzi nadeszło, tyle różnych uzasadnień. Tych mocno „dosadnych” niestety nie braliśmy pod uwagę (oj, musiały Wam niektóre… „kucharki” dopiec!). Staraliśmy się wybrać w miarę sprawiedliwie: spośród tych najczęściej pojawiających się wypowiedzi i spośród tych oryginalnych, często bardzo osobistych (haha, czy wszystkie „teściowe” naprawdę tak źle gotują?).

Ostatecznie, nagrody wędrują do:

Kazimierza z Przemyśla: Moim mistrzem był i pozostanie, trochę już chyba dzisiaj zapomniany Maciej Kuroń. To był, jeśli można tak powiedzieć, kucharz z krwi i kości! Smakowicie opowiadał, smakowicie gotował, niemalże czuło się, że żyje tym, co robi. Mam jego książki, mam nawet nagrane odcinki jego programu telewizyjnego. Do jednych i do drugich bardzo często wracam, nie tylko po przepis, ale też po to, by posłuchać kulinarnej gawędy. Nieodżałowany człowiek!

Agnieszki z Otwocka: Moją znienawidzoną kucharką (pomijając moją teściową) jest pani Magda Gessler. Pani wyniosła, pewna siebie w złym tego słowa znaczeniu, zarozumiała, momentami, nie bójmy się tego słowa, chamska w stosunku do osób, z którymi przestaje. Podobnie, jak moja teściowa, oczywiście wszystko wie lepiej i najlepiej! Chodząca alfa i omega kulinarna! Szkoda tylko, że w swoich programie chodzi po kuchni trzepiąc lokami (słyszała o BHP? o higienie? której „uczy” innych?), nie myjąc rąk, w ciuchach „prosto z dworu”. I myślę, że dokładnie tam jej miejsce. Mogłaby gotować we dworze, a dokładniej – w czworakach, ale na pewno nie w eleganckiej restauracji.
Niestety, wiem co mówię, bo miałam (nie)przyjemność zaprowadzić gości, którzy mnie odwiedzili, do jednej z jej restauracji. Potrawy zanim dotarły do stolika zdążyły wystygnąć i „skamienieć”, na stoliku brak serwetek, przypraw (przyprawy powinny stać zawsze!), kelnerzy kręcą się pod nogami, jak w jakimś fast food’zie, miałam wrażenie, że opowiadają sobie o nas smaczne dowcipy, bo stojąc przy barze non stop się podśmiewali i pewnie za ten „program artystyczny” od razu do rachunku doliczyli sobie słony napiwek!
Zresztą… mam wątpliwości czy „trafiłam” z tematem zadania konkursowego? Przecież to nie „szefowa kuchni” tylko „kuchenna celebrytka”.

Janiny z Suchej Beskidzkiej: Najlepsza kucharka to moja babcia! Nie czyta książek kulinarnych, w telewizji ogląda tylko seriale, za to przepisów, które w naszej rodzinie przechodzą po prostu z matki na córkę, mogliby jej pozazdrościć Masterchef’owie! Do dziś sama piecze chleb w piecu chlebowym! Do dziś wie, jak zrobić nie tylko potrawy regionalne, ale i „te z Polski”, jak je nazywa. I wszystko obowiązkowo zawsze pięknie podane, na ławie z bieżnikiem, z serwetami, przystawkami. A najpiękniejsze jest to, że tak samo jak ja biegłam po lekcjach prosto do babci „na małe co nieco”, tak teraz wizyty u prababci nie może się doczekać mój syn 🙂 Ostatnio byliśmy u mojej babci na wspaniałych ruskich pierogach, ze swojską maślanką. Kiedy mój „mały” poprosił o… trzecią dokładkę, zaczęłam się poważnie obawiać 🙂 Ale daliśmy radę, bo babci potrawy można pochłaniać na kopy, zapominając o modnej, miastowej diecie 😉

2018-03-14T08:41:56+00:00 28 grudnia 2012|Konkursy|

8 komentarzy

 1. Anna 15/01/2013 w 13:43 - Odpowiedz

  Kiedy mozna spodziewac sie wyników

 2. Ola 15/01/2013 w 14:11 - Odpowiedz

  Też czekam niecierpliwie na wyniki 🙂 czy cos już wiadomo ?

 3. Patrycja 15/01/2013 w 15:25 - Odpowiedz

  Też nie mogę się doczekać wyników

 4. Montagne 15/01/2013 w 17:14 - Odpowiedz

  miały być krótkie wypowiedzi….

 5. Asia 15/01/2013 w 17:27 - Odpowiedz

  Gratuluję, ale to chyba nie są „króciutkie” wypowiedzi, gdybym wiedziała, że można się rozpisać nie mieściłabym się w dwóch zdaniach. Króciutkie to króciutkie.

 6. Andrzej Kwaśniewski 15/01/2013 w 17:37 - Odpowiedz

  Gdyby jakaś krótka była treściwa i smakowita, na pewno znalazła by się wśród nagrodzonych. I to jest oficjalne stanowisko. Wszelkie pretensje, skargi i zażalenia proszę kierować na: andrzej (at) modaija.pl, jako że ja osobiście przewodniczyłem obradom czteroosobowego Jury i ja osobiście biorę za decyzje naszego grona pełną odpowiedzialność. Pozdrawiam serdecznie.

  • Asia 15/01/2013 w 21:20 - Odpowiedz

    No i  jest przykład na to że KRÓTKO, treściwie i smakowicie nie da się napisać KRÓTKO, nie kwestionuje wyniku, absolutnie nie. Po prostu chodzi mi o to, że jeśli napisane jest w zadaniu „króciutka wypowiedź” z takich odpowiedzi powinniście wybierać. To tak jakby było zadanie narysuj CZARNĄ kredką obrazek wybierzemy najlepszy. Po czym ogłaszane są wyniki zwycięzców z obrazkami narysowanymi ZIELONĄ kredką, a jury tłumaczyłoby się tym, że żaden obrazek narysowany czarna kredką im się nie spodobał i wybrali te obrazki narysowane zieloną kredką.  pozdrawiam

 7. Ann 15/01/2013 w 19:26 - Odpowiedz

  Ooo Jaki ale super Konkurs!!  Szkoda, że skończony….gapa ze nie
  Pani Basia to szalenie sympatyczna osoba!  Fajnie, że wygrała ten program!
  …Nie lubię  Whitney za bardzo, ale jestem ciekawa jej biografii. Spróbuje. Trzymajcie kciuki! 😀 Anka

Zostaw komentarz