Oh Zuza AW Zero waste marki Oh Zuza Nowa moda w r d marek odzie owych

Zero waste marki Oh!Zuza. Nowa moda wśród marek odzieżowych?

Branża odzieżowa coraz częściej zabiera głos w temacie troski o środowisko i odpowiedzialnego zarządzania.  Nie nam o tym decydować (ale już Wam – tak), na ile jest to rzeczywista troska, a na ile modna strategia marketingowa. Tak czy inaczej, trend ten widoczny jest także obserwowany w działaniach polskich marek.  Ostatnio do grona brandów ekologicznie myślących dołączyła łódzka firma Oh!Zuza.

Oh!Zuza to marka, która powstała w 2017 roku. W swojej ofercie ma sezonowe kolekcje odzieży homewear i bielizny nocnej, które powstają w duchu slow fashion. Nad projektami pracują artyści z łódzkiej ASP, a wykorzystywane tkaniny są sprowadzane z Włoch, Francji i Niemiec oraz z zaufanych polskich dziewiarni.

,,W kolekcjach, które tworzymy najważniejsza jest dla nas nie ilość, a jakość. Każda nasza piżama, koszula nocna czy kardigan lub bluza jest szyta w Polsce, w naszej własnej pracowni w Łodzi’’ – komentuje założycielka marki, Katarzyna Pastwa.

Brand w swoich zrównoważonych działaniach idzie o krok dalej. Od października Oh!Zuza zmienia sposób pakowania swoich wysyłek do klientów.

,,Zbieramy skrawki materiałów i wszelkie pozostałości tkanin i z nich szyjemy woreczki, w które pakujemy nasz asortyment. Mają różne kolory, są z różnych tkanin typu wiskoza czy mikromodal. Ich wygląd i faktura zależy od tego, co akurat nam pozostało w pracowni.’’ – opowiada Katarzyna Pastwa.

Zero waste jest w cenie. I choć mogłoby się wydawać, iż prowadzenie odpowiedzialnego biznesu jest kosztowne, to jednak jak pokazuje brand Oh!Zuza, może być zupełnie na odwrót. Nowy sposób pakowania ubrań wpisuje się idee ,,eco aware’’ i jak mówi założycielka marki: ,,całkowicie eliminuje użycie plastikowej folii’’.

Więcej o marce Oh!Zuza na ModaiJa

319 320 Oh Zuza AW Zero waste marki Oh Zuza Nowa moda w r d marek odzie owych

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link