Zuzanna Buchwald

Tylko u nas! Zuzanna Buchwald – jej międzynarodowa kariera i cena, jaką zapłaciła. wideo

O polskiej modelce Zuzannie Buchwald mówi dziś cały świat. W zawodzie jest od 14 roku życia, na koncie ma współprace z największymi domami mody, takimi jak Prada, Gucci czy Versace – dziś jednak media piszą o niej z powodu dramatycznego video, które ukazało się na YouTube w ramach projektu „Real Women Real Stories”.

Zuzanna mówi w nim o patologiach, z jakimi mierzą się młode dziewczęta, marzące o karierze modelki, o agencji, która żądała od niej, aby się głodziła, powszechnej wśród modelek anoreksji, depresji i uzależnieniach. Choć życie modelki pełne jest podróży, imprez i niepowtarzalnych doświadczeń, pogoń za chudością wpędziła ją w chorobę.

Dziś Zuzanna ma 28 lat, mieszka w Nowym Jorku i nadal pracuje w zawodzie, choć znacznie staranniej wybiera zlecenia i wróciła do zdrowia. Jest dziś na tyle silna i pewna siebie, że postanowiła przestrzec młode dziewczęta przed niebezpieczeństwami, na jakie mogą być narażone. „Dostaję wiadomości z całego świata. Cieszę się, że przekazałam tę wiadomość, wiele koleżanek mówi mi, że nareszcie mogą z kimś o tym porozmawiać” – powiedziała w wywiadzie dla Agencji TVN.

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link