Image00003 Zjawiskowa suknia MISS POLSKI 2018 8211 przygotowania do MISS UNIVERSE 2019

Zjawiskowa suknia MISS POLSKI 2018 – przygotowania do MISS UNIVERSE 2019

Olga Buława, Miss Polski 2018 wyrusza na konkurs Miss Universe, który odbędzie się 8 grudnia w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych. Wystąpi na nim między innymi w kostiumie narodowym projektu Patrycji Kujawy (ślubne atelier OrOr).

Zjawiskowa suknia składa się z trzech części i jest inspirowana polskim godłem. Skrzydła mają rozpiętość i wysokość 1,5 metra. Ogon rozciąga się na długość 3 metrów i szerokość około 3,5 metra. Całość rozkłada się do trzech skrzynek.

Dopasowana część sukni wyszyta jest ręcznie z siedmiu różnych wielkości perełek i kamyków na cielistej siatce. Sama środkowa haftowana suknia jest cięższa niż ogon oraz skrzydła razem wzięte. Do skrzydeł przyklejono około 10 000 gęsich piór. Stworzenie, a następnie ozdobienie stelaża trwało około 3 tygodnie i zajmowało od 12 do 18 godzin dziennie.

Jestem dumna, że mogę reprezentować Polskę i to w stroju, który jest arcydziełem – powiedziała podczas sesji Olga Buława, która już nie może doczekać się, kiedy zaprezentuje kostium narodowy całemu światu. Wcześniej musi się jedynie nauczyć w niej chodzić 🙂

Fot. Anna Szubert

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link