włosy pod czapką

Zimowe dylematy: włosy pod czapką

Zdejmujesz czapkę, patrzysz w lustro i masz ochotę na włożenie czapki niewidki? Niezależnie od tego, czym nakrywasz głowę zimą, cierpią na tym twoje włosy i fryzura. Warto pomyśleć o uczesaniach, które nie ulegną deformacji oraz o odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Dobrze dobierz nakrycie głowy

Ma być ciepło, wygodnie, modnie i nie za ciasno. Sięgnij więc po hitowe, luźne, smerfne czapki, które przylegają tylko do czoła i uszu. Nie lubisz czapek? Postaw na kaptur lub obszerny, kultowy komin. Zadbaj też o to, by nakrycia głowy wykonane były z naturalnych materiałów, wtedy skóra głowy oddycha swobodnie, a włosy są mniej narażone na elektryzowanie – radzi Maciej Maniewski ambasador marki Fale Loki Koki.

Piękna fryzura spod czapki

Gdy twoje włosy są długie lub półdługie masz masę możliwości. Najłatwiej je rozpuścić. Mogą swobodnie wystawać spod nakrycia głowy. Możesz też założyć je za uszy. Po zdjęciu czapki przeczesz je szczotką lub dłonią, aby unieść je u nasady – dodaje Maniewski.

Poza tym istnieje całe mnóstwo upięć i uczesań, które dobrze wyglądają zarówno pod czapką, jak i po jej zdjęciu. Szczególnie polecam warkocz zapleciony na bok głowy. To tylko pozornie banalne uczesanie stwarza dużo możliwości: tradycyjny, luźny, holenderski, kłos i wiele innych splotów. Wybór należy do ciebie! Dobrym pomysłem będzie także koński ogon. Włosy mogą być związane wysoko lub nisko.

Utrzymanie pod czapką fryzury z krótkich włosów to nie lada wyzwanie. Bardzo ważna jest tutaj podstawa, czyli odpowiednie strzyżenie. W naszych salonach stosujemy specjalną technikę modelowania włosów przez cięcie. Odpowiednio wycieniowane włosy układają się w pożądany efekt bez większego wysiłku związanego z ich codzienną stylizacją. Dla dodania im objętości można utrwalić fryzurę lakierem. Gdy masz taką możliwość stylizuj krótkie włosy już po zdjęciu czapki.

Pielęgnacja włosów pod czapką

Wyjaśnijmy jedno. Mimo wszystko nakrywać głowę trzeba dla dobra włosów i uchronienia ich przed niszczącym działaniem niskich temperatur. Narażone na mróz staną się kruche, matowe i łamliwe. Cebulki i mieszki włosowe mogą ulec uszkodzeniu, co doprowadzi do wypadania włosów. Warto nosić czapkę i zadbać w tym czasie o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów, aby uchronić je przed przetłuszczaniem, elektryzowaniem i utratą objętości.

Utrata objętości, przetłuszczanie i oklapnięta fryzura to kolejny problem wystający spod czapki. Dla zachowania naturalnej lekkości przede wszystkim zrezygnuj z ciężkich kosmetyków. Używaj lekkich odżywek w sprayu, naturalnych szamponów. Ważne jest dokładne usunięcie zanieczyszczeń obciążających włosy.

Konsultacja: Maciej Maniewski – ambasador marki Fale Loki Koki

Podziel się wiadomością:

Polecamy również