zegar

Zegar na płycie winylowej

Każdego dnia zerkamy na nie od kilkunastu do kilkudziesięciu razy. Robimy to przy każdej możliwej okazji, jadąc środkami komunikacji, będąc w pracy i odliczając czas do końca, robiąc zakupy czy oglądając TV. Towarzyszą nam przez cały dzień, czasem ma się wrażenie, iż szybciej odliczają czas, a niekiedy, że minuta trwa całą wieczność. Zegary i zegarki, bo o nich mowa, wyznaczają codzienny rytm życia, ale i stanowią dodatek do stroju i ozdobę w domu.

Tradycyjne i nowoczesne

Sklepów, które mają w swojej ofercie akcesoria domowe przybywa z każdym rokiem. W nich znajdziemy, pośród innych licznych elementów wyposażenia, zegary o różnym kształcie, formie, zdobnictwie. Niektóre punkty handlowe specjalizują się wyłącznie w sprzedaży zegarów. Wybór jest duży i tak naprawdę zależy wyłącznie od naszych upodobań. Znajdziemy tradycyjne, drewniane, duże, stojące, niezwykle urokliwe zegary, ale i takie o niebanalnych formach, przypominające raczej inne przedmioty.

Zegar z pomysłem

Dla miłośników płyt winylowych zegar, który powstał na jej powierzchni to prawdziwa gratka. Zwłaszcza, że nie jest to zwykła czarna płyta, tylko małe artystyczne dzieło, na którym umieszczono wizerunki światowej sławy muzyków. Między innymi Johna Lennona, którego postaci raczej nikomu nie trzeba przybliżać. To, co jest atutem tego typu zegara, to oryginalny pomysł na stworzenie z tradycyjnego nośnika muzyki, ozdoby uzupełniającej wnętrze pomieszczenia. Do tego cichuteńko działający mechanizm kwarcowy i tak naprawdę nasi goście mogą się nie zorientować w pierwszej chwili, że jest to zegar. Oprócz gwiazd sceny muzycznej, płyty winylowe zdobią aktorzy (Marlin Monroe), postaci filmowe (ojciec chrzestny), bohaterowie filmów animowanych i fantastycznych (Simpson). Koszt takiego zegara to suma około 100 zł.

Do jakich wnętrz pasuje?

Drobne akcesoria domowe, takie jak zegar na płycie winylowej, znacznie wpływają na charakter domu. Wskazują na zamiłowanie właściciela do muzyki i sztuki. Tego typu przedmioty wpasują się do wnętrz zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych. Mają prostą formę, a będąc w kolorze czarnym, uzupełnią pomieszczenia utrzymane w kolorystyce ciemniejszej jak i jaśniejszej. Sprawdzą się w salonie jak i w pokoju nastolatka. Zamiast wieszać plakat z ulubionym artystą, można go mieć na płycie winylowej, która spełnia funkcję zegara. Kreatywnie i z pomysłem wykorzystana przestrzeń. A i dorośli lubią popatrzeć na cenionego artystę, szczególnie jeśli zegar bije zbyt szybko, a czas goni.

To my jesteśmy kreatorami naszych wnętrz i poprzez nie wyrażamy siebie. Jeśli nasz dom jest bez wyrazu, to często ludzie tak nas postrzegają. Niewielkie zmiany zaczynają się od małych rzeczy, takich właśnie jak wspomniany zegar. I warto o tym pomyśleć.

zegarwinylowy

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również