Bukowski1 Zdobywca Oscara o polskim filmie

Zdobywca Oscara o polskim filmie

„Ciekawy film. Nastraszył mnie trochę Jacek Bromski tymi zagrożeniami wokół. Dobrze się oglądało. Dobry film” – tak o filmie Uwikłanie mówi zdobywca Oscara, Allan Starski.

Najnowszy thriller Jacka Bromskiego wywołał niemałe poruszenie zarówno wśród krytyków jak i publicystów. „Uwikłanie jest klasyczną szaradą, filmem adresowanym do nie nastoletniej, inteligenckiej, starszej publiczności, która chętnie obejrzy obsadzonych wbrew stereotypowi aktorów (…) Słowem: świetnie jest to zagrane, ładnie sfotografowane przez Marcina Koszałkę” – pisał na łamach Przekroju Jacek Wakar. „Tutaj widzę, że ktoś umie opowiadać i to mnie strasznie cieszy” – podkreślał krytyk Gazety Wyborczej Jacek Szczerba. Z kolei Piotr Zaremba na łamach Uważam Rze przyznał „Chapeau bas za scenariusz (…), jeszcze głębszy ukłon za odwagę drążenia tajemnic naszego życia społecznego”.

O filmie entuzjastycznie wyrażał się także Andrzej Wajda, który mówił: „Jestem zachwycony, zdumiony. To jest fantastycznie zrobiony film, tak żywo. Podoba mi się, że wkracza w nasze życie filmowe takie profesjonalne kino. Reżyser osiągnął wszystko to, co chciał”.

Głównymi bohaterami filmu Uwikłanie są cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Para śledczych, prowadząc najtrudniejsze w swoich karierach śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

Czy ukrywane przez lata tajemnice wychodzą na jaw przez przypadek, czy ktoś zręcznie nimi steruje? Kto przejął akta z departamentu D, zawierające wstydliwe tajemnice osób z pierwszych stron gazet?

Najnowszy thriller w reżyserii Jacka Bromskiego trzyma w napięciu do ostatniej sceny. Okazuje się, że informacja jest najpotężniejszą z broni, a wiedza o ludzkich słabościach – najlepszą polisą na życie.

UWIKŁANIE w kinach już od 3 czerwca


Bukowski1 Zdobywca Oscara o polskim filmie

Ostaszewska Bukowski2 Zdobywca Oscara o polskim filmie

Ostaszewska Bukowski 1 Zdobywca Oscara o polskim filmie

Zobacz wideo:

Czytaj również:

Copy link