Zamieszkać w Pałacu

Zamieszkać w Pałacu Schönbrunn

Różnorodna oferta noclegowa dla przebywających w Wiedniu turystów wkrótce wzbogaci się o jeszcze jeden ekskluzywny punkt. Poczuć się jak cesarz Franciszek Józef i zamieszkać w letniej rezydencji Habsburgów, Pałacu Schönbrunn, będzie można już pod koniec kwietnia br.

W Pałacu Schönbrunn, jednej z najsłynniejszych atrakcji Wiednia, powstał właśnie nowy, luksusowy apartament hotelowy. W dawnych komnatach cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Elżbiety będą mogli zamieszkać turyści, którym grubość portfela na to pozwoli.

167 m2 na najwyższym piętrze wschodniego traktu pałacu zaadoptowano na wytworny apartament hotelowy. W nowym apartamencie doskonale zachowała się imperialna atmosfera tego miejsca. Wnętrza i wyposażenie utrzymano w stylu dawnej letniej rezydencji Habsburgów: wśród barw dominuje złoto, czerń i biel, wśród materiałów szlachetne drewno i tzw. dworski adamaszek. Ta czerwona tkanina, znana również jako ananasowy adamaszek, od lat 30. XIX wieku była wszechobecna w rezydencjach Habsburgów. Misterne stiuki, żyrandole Marii Teresy i drewniane parkiety układane w jodełkę dopełniają czaru cesarskiej siedziby.

Apartament obejmuje dwie sypialnie, dwie nowoczesne łazienki, salon, duży pokój dzienny oraz aneks kuchenny. Prestiżowe miejsce przeznaczone jest dla dwóch do czterech osób. Absolutnym hitem jest widok z apartamentu na park pałacowy z glorietą i fontanną Neptuna.

Rezerwować apartament można już teraz, jednak dla gości będzie on dostępny po 30. kwietnia 2014 r. Pewnie ciekawi jesteście ile warta jest doba, w trakcie której będzie się można poczuć jak cesarz? Ceny zaczynają się do 699 EUR za dobę/osobę przez ofertę dla nowożeńców tzw. Honeymoon Package za 2.700 EUR/ dobę, po Imperial Suite Package z wszelkimi udogodnieniami za 4.900 EUR/ dobę.

F 1 schloss-schoenbrunn-suite-c-austria-trend-hotels_sebastian-reich

F 2 suite-schoenbrunn_015

F 3 20143284

F 4 schoenbrunn_kran-_01_small

FOTO:
Fot. 1 Master Bedroom © Austria Trend Hotels /Fotograf: Sebastian Reich,
Fot. 2 Salon © Austria Trend Hotels /Fotograf: Sebastian Reich,
Fot. 3 Schlafzimmer © Austria Trend Hotels /Fotograf: Jürg Christandl
Fot. 4 Schloss Schönbrunn © Schloss Schönbrunn Kultur- und Betriebs.Ges.m.b.H. Fotograf: Alexander Koller

Podziel się wiadomością:

Polecamy również