35777328 2 crop 300x168 c7868664 CPO Zamek Kr lewski w Warszawie wspiera medyk w

Zamek Królewski w Warszawie wspiera medyków

Zamek Królewski w Warszawie włącza się do akcji wyrażenia wdzięczności i okazania wsparcia pracownikom służby zdrowia, zmagającym się ze skutkami zakażeń koronawirusem, ratującym zdrowie i życie wielu spośród nas, nierzadko z narażeniem własnego.

Począwszy od najbliższej niedzieli, 5 kwietnia br., przez trzy kolejne dni, o stałej porze – o godz. 19.00 na kolor niebieski podświetlane będą stopniowo kolejne części fasady Zamku: 5 kwietnia – od strony Wisły, 6 kwietnia- od strony Trasy W-Z i 7 kwietnia, w Dniu Pracownika Służby Zdrowia – od strony placu Zamkowego.

Poza okazaniem w taki sposób więzi ze środowiskiem personelu medycznego, w nadchodzącą niedzielę o godz. 21.00 w jednym z okien Zamku widocznych od strony Wisły rozbłyśnie świeca, zgodnie z ideą inicjowaną tego dnia przez Andrzeja Pągowskiego. Artysta, wykorzystując wymowę swojego plakatu z 1989 roku „Stan strachu”, obrazującego emocje stanu wojennego, który teraz uzupełnił napisem: „nadzieja”, nawiązuje do symbolicznego motywu świec w oknach, aby zaangażować do społecznej akcji tak wyrażanych podziękowań dla medyków.

Poprzez symbolikę gmachu, którego losy tak silnie są splecione z losami narodu i kraju, Zamek Królewski w Warszawie pragnie podkreślić znaczenie więzi społecznych i solidarności w obliczu ogarniającego nas kryzysu i poczucia utraty bezpieczeństwa.

Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

35777328 1 crop 300x168 c7868664 CPO Zamek Kr lewski w Warszawie wspiera medyk w

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link