WYSTAWA 4 Wystawa reprodukcji najdro szych obraz w wiata w Silesia City Center

Wystawa reprodukcji najdroższych obrazów świata w Silesia City Center

Czy centrum handlowe może stać się galerią sztuki? Oczywiście, że tak. Doskonałym przykładem jest Silesia City Center, w której do 29 lutego można zobaczyć wyjątkową wystawę kopii najdroższych dzieł światowego malarstwa.

Wszyscy znamy takie obrazy jak „Krzyk” Edwarda Muncha, wizerunek Marilyn Monroe uśmiechającej się z obrazów Andy’ego Warhola, charakterystyczną kreskę Vincenta van Gogha czy złocenia Klimta. Te i wiele innych reprodukcji najdroższych dzieł malarstwa zobaczą odwiedzający największe centrum handlowe na Śląsku w dniach 20-29 lutego. Z całą pewnością warto wybrać się na Plac Śląski Silesia City Center, by przekonać się, jak różnorodna jest sztuka na przestrzeni minionych epok.

Kolekcja obrazów prezentowanych w naszym Centrum zabierze klientów w podróż po świecie sztuki podziwianej od pokoleń. W ramach ekspozycji zaprezentujemy reprodukcje dzieł takich artystów jak: Mark Rothko, Gustav Klimt, Jasper Johns, Paul Cezanne, Francis Bacon, Jackson Pollock, Willem de Kooning, Pierre Auguste Renoir czy Pablo Picasso. Jesteśmy przekonani, że wystawa będzie fantastyczną atrakcją nie tylko dla miłośników malarstwa, ale dla wszystkich osób odwiedzających nasze Centrum – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Pierwowzory obrazów, które goszczą w Silesia City Center wstrząsnęły światem aukcyjnym, jednocześnie stając się najcenniejszymi dziełami w historii. Za każdym z tytułów obecnych na wystawie kryją się ciekawostki, związane z autorami, cenami czy losami zakupu oryginałów. Zbiór wiernych kopii – wykonanych tą samą techniką w skali rzeczywistej jest opatrzony dokładnym opisem.

Przez cały okres trwania wystawy, na Facebooku Silesia City Center trwa konkurs związany z prezentowanymi dziełami.

Wystawę będzie można zobaczyć na Placu Śląskim w Silesia City Center w dniach 20-29 lutego w godzinach otwarcia Centrum. Wstęp na nią jest wolny.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link