Wystawa

Wystawa „Na przykład. Nowy polski dom” gości w Wiedniu

Godne naśladowania przykłady budownictwa jednorodzinnego z Polski prezentowane są w ramach wystawy „Na przykład. Nowy polski dom“ w Architekturzentrum w Wiedniu.

Wystawa prezentuje dziewięć wybranych projektów polskich domów jednorodzinnych. Pokazane zostaną makiety obrazujące formę i koncept obiektów oraz specjalnie na wystawę przygotowane fotografie Juliusza Sokołowskiego, jednego z najlepszych polskich fotografów architektury, a do tego katalog z  fotografiami, rysunkami i tekstami krytyka architektury Pawła Krausa oraz socjolożki Joanny Kusiak. Projekty są autorstwa następujących architektów: Piotr Brzoza/Marcin Kwietowicz, hayakawa/kowalczyk, hs99, Robert Konieczny, Piotr Kuczia, jojko+nawrocki architekci, MAAS, medusa group, Grzegorz Stiasny.

Wystawa powstała we współpracy z Centrum Architektury w Warszawie. Kuratorki warszawskiego Centrum prezentują zrealizowane projekty, które stały sie wspaniałym impulsem do rozpoczęcia debaty o funkcjonalności architektury i potrzebach ludzkich, debaty która nie powinna toczyć się wyłącznie w kręgach ekspertów. Wybrane domy ustalają standardy nowej wysokiej jakości w budownictwie jednorodzinnym w Polsce i mogą stać się przewodnikiem dla przyszłych inwestorów budowlanych.

Debiut wystawy miał miejsce 11. lipca w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jesienią można ją było zobaczyć we Wrocławiu, następnie w Berlinie skąd przyjechała do Wiednia.

Na przykład. Nowy polski dom“ można zwiedzać do 03. marca 2014 r. w Architekturzentrum Wien. Wstęp wolny.

13. luty – 03. marzec 2014

Architekturzentrum Wien -Halle F3

Museumsplatz 1

1070 Wiedeń

F 1-1386151730

F 2 1386066875

F 3 1386067022

F 4-1386067354

F 5 -1386151549

Foto:

F 1 Projekt: Piotr Kuczia © Juliusz Sokołowski

F 2 Projekt: hayakawa/kowalczyk (Emiko Hayakawa, Aureliusz Kowalczyk) © Juliusz Sokołowski

F 3 Projekt: MAAS (Darius Hyc, Henryk Łaguna, Edyta Waleczek)

© Juliusz Sokołowski

F 4 Projekt: Robert konieczny, Łukasz Marciniak © Juliusz Sokołowski

F 5 Projekt: jojko+nawrocki architekci

© Juliusz Sokołowski

Podziel się wiadomością:

Polecamy również