linii HYDRO Alga

Konkurs: Wygraj kosmetyki z linii HYDRO Alga!

Wraz z marką FLOSLEK mamy dla Was nowy, rewelacyjny konkurs kosmetyczny, w którym możecie wygrać kosmetyki z linii HYDRO Alga, dzięki którym Wasza skóra będzie idealnie nawilżona!

Algi stosowane są w kosmetyce już od czasów starożytnych. Intensywnie i trwale nawilżają naskórek oraz głębsze warstwy skóry. Skutecznie zapobiegają nadmiernej utracie wody, łagodzą podrażnienia oraz wykazują skuteczne działanie regenerujące. Po zbawienne właściwości alg sięga Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK.

HYDRO alga to najnowsza linia kosmetyków wegańskich marki FLOSLEK Laboratorium stworzona z myślą o pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej.

Głównym składnikiem aktywnym jest alga brunatna (Laminaria hyperborea) z mórz północnych, będąca bogatym źródłem makro- i mikroelementów, witamin, aminokwasów i węglowodanów, które głęboko nawilżają i wygładzają skórę. Alga zielona (Enteromorpha compressa) z kolei oprócz głębokiego nawilżenia i odżywienia, regeneruje skórę oraz zapobiega utracie wody.

Aloe extract i Osmopour również intensywnie nawilżają, ale także łagodzą i poprawiają wygląd skóry, natomiast zawarty w kosmetykach roślinny retinol i ekstrakt z pestek dyni poprawiają elastyczność i jędrność skóry, działają regenerująco oraz stymulują procesy naprawcze skóry.

Zobacz również: 

więcej o kosmetykach z linii HYDRO Alga w naszym artykule HYDRO alga – Skóra idealnie nawilżona
więcej o: Marka Floslek w naszym serwisie

KONKURS!

Nagrody: 3 x zestaw kosmetyków z linii HYDRO Alga, a w każdym z nich:

  • Lekki krem nawilżający na dzień i na noc 25+ 
  • Wygładzający krem nawilżający na dzień i na noc 35+
  • Ujędrniający krem nawilżający na dzień i na noc 45+
  • Booster Koncentrat nawilżający

Zadanie konkursowe: Napisz czy używasz kosmetyków wegańskich i dlaczego? (Lub napisz dlaczego ich nie używasz ;).

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@modaija.pl z dopiskiem w temacie Hydro w terminie do 20. września 2018 roku. W mailu prosimy podać dane kontaktowe umożliwiające kontakt w sprawie wysyłki nagrody.

Nagrody otrzymają Autorzy najciekawszych – zdaniem konkursowego jury – wypowiedzi.

Ogólny regulamin konkursów na ModaiJa dostępny jest tutaj.

W przypadku wygranej niezbędne jest podpisanie Formularza wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Rozwiązanie Konkursu

Jury postanowiło nagrodzić poniższe wypowiedzi i ich Autorów:

W odpowiedzi na pytanie konkursowe muszę przyznać że nie używałam nigdy kosmetyków wegańskich. Nie uważam że są to złe kosmetyki, wręcz przeciwnie, po prostu nigdy nie miałam takiej okazji i bardzo chętnie przetestowała bym taki kosmetyk. Stosuje natomiast kosmetyki naturalne i coraz częściej myślę nad zakupem kosmetyków wegańskich. Niestety niektóre z nich są zbyt drogie i przekraczają mój budżet. Jeżeli miała bym okazję na przetestowanie Waszych kosmetyków chętnie podzieliła bym się nimi z mamą czy przyjaciółką.

Aleksandra, Wilków

Kosmetyki wegańskie podbiły moje serce już kilka lat temu, ze względu na swoje liczne zalety i  co najważniejsze sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne kosmetyki, są one bowiem tworzone w taki sposób, by być jak najbardziej przyjazne ludzkiej skórze, są bardzo dokładnie badane, dzięki czemu są to produkty wysokiej jakości. Tymczasem kosmetyki konwencjonalne bardzo często zawierają składniki, które mogą powodować zatykanie porów, powodować alergię czy inne uboczne skutki, przez które skóra wcale nie wygląda lepiej, a wręcz przeciwnie. Chodzi na przykład o parabeny i oleje mineralne. Natomiast w  kosmetykach naturalnych tych składników nie znajdziemy. Dodatkowym walorem wegańskich produktów jest fakt, że są one uniwersalne i mogą być używane przez całą rodzinę. Kosmetyki naturalne doskonale pielęgnują wrażliwą i delikatną skórę dzieci. Poza tym staram się żyć w zgodzie naturą, więc ten fakt również zachęca mnie do używania tychże kosmetyków, gdyż: nie są testowane na zwierzętach, opakowania kosmetyków organicznych są produkowane z surowców wtórnych, nadających się do dalszego przetwarzania i bardzo często są produkowane przez firmy, których misją jest ochrona środowiska. Najważniejszą jednak zaletą jest to, że dzięki nim mam zdrową skórę, a moja buzia uśmiecha się od ucha do ucha każdego dnia 🙂

Magdalena, Łódź

Mój mąż zajmuje się tworzeniem kosmetyków opartych na komórkach roślinnych – do pielęgnacji twarzy, włosów – zarówno w postaci kremów, maseczek, itp.
Moje wybory kosmetyczne oparte są nie tylko o informacje płynące z reklam, lecz przede wszystkim o własne badania – sama doktoryzowałam się z oddziaływania wybranych roślin na organizmy żywe. I wiem z doświadczenia, że wpływ roślin jest ogromny!
Mimo, że produkujemy własne kosmetyki nie zamykam się na produkty oferowane przez inne firmy – wręcz przeciwnie! Moim ulubionym kosmetykiem Państwa firmy jest seria żeli pod oczy- głównie ze świetlikiem lekarskim w różnych kombinacjach! Produkt jest rewelacyjny! Zmieniam te produkty w zależności od aktualnych potrzeb mojej skóry, zwykle mam je “pod ręką” w torebce i kosmetyczce łazienkowej. Pamiętam przede wszystkim o nawilżeniu skóry – dlatego chętnie sięgam po Wasze produkty nawilżające. Sami takich nie tworzymy, a firma FLOSLEK oferuje naprawdę wysoka jakość swoich produktów. Moja cera nie lubi ciężkich kosmetyków. Kremy/ żele muszą się dobrze wchłaniać, długotrwale nawilżać i…. nie uczulać. Wszystkie te warunki spełniają Wasze produkty. Nie stosowałam wszystkich kosmetyków Państwa firmy, ale te moje “wybrane” były naprawdę dobrej jakości. Chętnie przetestowałabym nową serię – HYDRO Alga, bo nawilżanie twarzy i całego ciała powinna być podstawą pielęgnacji!
Nie jestem jednak zagorzałym przeciwnikiem kosmetyków nie wegańskich. Wszystko zależy od procesu produkcji, jak i indywidualnych potrzeb konsumenta.
Ale produkty formy FLOSLEK są przeze mnie szczególnie uwielbiane, ze względu na znajomość oddziaływania roślin na organizmy żywe (w tym człowieka), jak i ogrom potencjału przy ogromnym  nakładzie pracy, towarzyszący z produkcji kosmetyków produkowanych na bazie roślin.
Barbara,
Podziel się wiadomością:

Polecamy również