WOŚP z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra z nami i dla nas już 18 lat! Do urodzinowych życzeń napływających z całego świata dołączył Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną.

Dokładnie 2 marca Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodziła 18-lecie swojego istnienia. Dwa dni później przybyła do Pałacu Prezydenckiego na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego małżonki Anny. Było to pierwsze spotkanie z urzędującym prezydentem w historii WOŚP.
W trakcie spotkania Pan Prezydent obiecał objąć patronatem przyszłoroczny, 20. Finał WOŚP, a także wystosować specjalny list do uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock.
Spotkanie, mimo że niezwykle uroczyste, przebiegało w niezwykle sympatycznej, rodzinnej wręcz atmosferze i miejmy nadzieję, że tak już będzie – jak mówi Jurek Owsiakdo końca świata i jeden dzień dłużej.
W ciągu 18 lat działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała polskim szpitalom i oddziałom dziecięcym blisko 20 tysięcy wysokospecjalistycznych urządzeń medycznych o wartości ponad 110 milionów dolarów amerykańskich. Szacuje się, że średnio w ciągu roku około milion dzieci korzysta ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę. Sprzęt, ufundowany dzięki zbiórkom i akcjom Fundacji WOŚP otrzymywały także Ochotnicze Straże Pożarne, hospicja, biblioteki, muzea i zamki, obiekty sportowe, a nawet kierowcy na polskich drogach.

[nggallery id=820]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również