buty wojas

WOJAS OBUWIE Z TRADYCJĄ

Już od zarania wieków, obuwie pełni bardzo ważną funkcję w życiu każdego człowieka. Na początku, było ono wykorzystywane jedynie do ochrony stopy przed czynnikami zewnętrznymi, tj. zimnem, wodą czy zranieniami. Dopiero z upływem czasu, zaczęło spełniać funkcje stricte estetyczne. Obecnie jest ono starannie dobierane do adekwatnej okazji i ma stanowić idealne uzupełnienie naszego stroju.

Damskie obuwie wytwarzane w dawnych czasach niczym nie przypominało tego, które dziś oglądamy na sklepowych półkach. Wtedy but z reguły był spleciony z traw lub niegarbowanej, niedbale wykrojonej skóry. Pierwszą adnotację historyczną o obuwiu wykonanym właśnie z niedźwiedziej skóry znajdziemy w roku 3300 p.n.e. Kolejnym przykładem mogą być malowidła naścienne odnalezione w świątyniach egipskich z roku ok 1500 p.n.e. Nie bez przyczyny, sandały zawiązywane wokoło stopy nazywane są rzymiankami. Mają one bowiem swoje korzenie w starożytnej Grecji. Dopiero w średniowieczu, obuwiu zaczyna poświęcać się więcej uwagi. To właśnie w tamtym okresie po raz pierwszy pojawiają się buty z zadartymi czubami, o nazwie poulaine. W XIV wieku zostają wyprodukowane także buty z drewna o nazwie pianelle. Dziś tak zwane drewniaki. Wiadomo, że moda podobnie jak kobieta – zmienną jest. Dlatego też po pewnym czasie buty z zadartymi noskami ustępują miejsca tym z okrągłymi, przypominającymi na pierwszy rzut oka niemal płetwy. Około 1600 roku pojawiły się mokasyny, których prekursorami stają się Babilończycy. Przełom ma miejsce na początku XVII wieku, gdy do płaskiego obuwia rzemieślnicy zaczynają dodawać… obcasy. Kobiece obuwie ewoluuje. Zaczyna posiadać średniej wielkości obcas i często wykonywane jest z jedwabnej tkaniny, zaczynają je także zdobić ażurowe motywy. Tak naprawdę, moda na damskie obuwie zaczęła nabierać tempa w I połowie XX wieku. To czas, kiedy tryumfować zaczynają buty na wyższych obcasach, a istotny staje się nie tylko model, ale także kolor i ozdabiające detale. Mają one za zadanie przede wszystkim wysmuklić nogi i podkreślić sylwetkę.

OD TRADYCJI KU NOWOCZESNOŚCI

Przez wieki obuwie robione było ręcznie. Tak też swoją przygodę z produkcją obuwia rozpoczęła firma Wojas, która od samego początku koncentrowała się na najwyższej jakości i solidności wykonania.  Jej założycielem był Wiesław Wojas, przedstawiciel rodu związanego od wielu pokoleń z produkcją obuwia. Postanowił on szyć buty pod marką Wojas, ręcząc tym samym własnym nazwiskiem. W 1990 roku zatrudnił kilka osób i otworzył pierwszy salon firmowy. Produkcja w pierwszym roku działalności przeszła najśmielsze oczekiwania i sięgnęła kilkudziesięciu tysięcy par butów. Był to niebywały sukces, który producenci mogli zawdzięczać przede wszystkim swojej ciężkiej pracy, wytrwałości i solidności.  Modne wzornictwo, umiejętność odczytywania zmieniających się preferencji klientów i szybkiego reagowania na zmiany rynkowe, a przede wszystkim najwyższa jakość produkowanego obuwia spowodowały błyskawiczny rozwój przedsiębiorstwa, które dziś jest jednym z czołowych producentów najwyższej jakości obuwia damskiego w Polsce. Marka posiada sieć liczącą blisko 160 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji i Ukrainie. Produkcja zwiększa się z roku na rok, osiągając  w tym momencie poziom kilkaset tysięcy par obuwia rocznie.

WOJAS MARKĄ DLA WYMAGAJĄCYCH

W sklepach z obuwiem marki Wojas nawet najbardziej rygorystyczny klient znajdzie model odpowiadający jego wymaganiom.  Salony oferują zarówno eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe a także nowość: obuwie trekkingowe. Wszystkie zaprojektowane są pod kątem obowiązujących trendów, zarówno jeśli chodzi o fason jak i kolorystykę. W tym sezonie projektanci uwzględnili focus na kolory takie jak bordo, karmel i brąz. Nie zabrakło również klasycznej i ponadczasowej czerni. Możemy wybierać pośród modeli tradycyjnych, jak i ekstrawaganckich.  Marka oferuje wybór pośród kilkudziesięciu modeli, a w każdym salonie firmowym w razie jakichkolwiek problemów – pomocą służą nam profesjonalni konsultanci.  Wysoka jakość wykonania została dodatkowo potwierdzona wieloma nagrodami i wyróżnieniami, m.in.  marka Wojas zdobyła Medal Europejski  w 2000 roku, czyli prestiżowe wyróżnienie przyznane przez Business Centre Club i Komitet Integracji Europejskiej za obuwie flexiblowe oraz wyjściowe męskie.

Scroll to Top
Scroll to Top