Adjustments 1 Wigilia u Anny Jurksztowicz

Wigilia u Anny Jurksztowicz

Narodziła się nowa tradycja! Wokalistka Ania Jurksztowicz od lat zaprasza grono swoich przyjaciół do swojego dom pod Warszawą. Pretekstem są imieniny, urodziny, ale i zwykle dni, aby się spotkać i porozmawiać.

Do tego Ania świetnie gotuje czego dowodem była  wydana trzy lata temu książka kulinarna pt „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”. Zamieściła tam przepisy na potrawy, które same wymyśliła i stworzyła na podstawie swoich podróży i eksperymentowania. I właśnie niektóre te dania znalazły się na wigilijnym stole, który zorganizowała na swoim przyjęciu świątecznym dla przyjaciół artystów. W piątkowy wieczór ponad trzydziestu gości pojawiło się w jej domu. Czekała na nich piękna choinkai smaczne potrawy jak: karp w galarecie, ryba po grecku, bakłażany pieczone, pasztet, schab czy sałatka z awokado.

Gotowanie to dla mnie przyjemność. Zawsze próbuje wyczarować coś nowego. W tym przyjęciu przedświątecznym chodziło o to, że wiele lat temu takie wigilie robiła Zdzisława Sośnicka w swoim domu w Konstancinie. Przyjeżdżałam do niej wiele razy  i byłam najmłodsza z całego towarzystwa. Panowała tam niesamowicie przyjacielska atmosfera, dużo rozmawialiśmy i śpiewaliśmy kolędy. Jakiś czas temu pomyślałam sobie, że mogłabym kontynuować tą tradycję i zapraszać gości do mnie- wyznaje Anna Jurksztowicz

Marzenie artystki się spełniło. Przyjaciele dopisali, zachwycali się daniami gospodyni, wpadli w niekończące się dyskusje i nie zabrakło wspólnego kolędowania. Przy fortepianie usiadł Krzesimir Dębski albo Krzysztof Napiórkowski, a śpiewały m.in.: Anna Jurksztowicz , Majka Jeżowska, Joanna Kurowska, Danuta Błażejczyk, Natalia Kukulska czy Agata Młynarska.

Goście nie mogli się rozstać i już zapowiedzieli swoje przybycie za rok. Obiecała też dołączyć do nich Zdzisława Sośnicka.

Zobacz kto pojawił się na spotkaniu świątecznym u Anny Jurksztowicz.

ModaiJa poleca również:

Copy link