Lincz 1 WFDIF zdobywa Koszalin 8211 wideo

WFDIF zdobywa Koszalin – wideo

Laureatem Wielkiego Jantara – Grand Prix 29. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” został LINCZ w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

Już drugi rok z rzędu filmy z WFDiF triumfuje na festiwalu w Koszalinie. W zeszłym roku Wielkiego Jantara otrzymały „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, które następnie odniosły wielki sukces frekwenycjny i medialny. Wytwórnia wielką uwagę przywiązuje do promowania i wspierania młodych twórców, mówi dyrektor WFDiF Włodzimierz Niderhaus, dlatego co roku w katalogu naszej produkcji znajdują się filmy obiecujących debiutantów. Sukcesy na festiwalu w Koszalinie są potwierdzeniem tego, że nasza intuicja i artystyczne wybory są słuszne.

LINCZ to oparta na faktach historia grupy desperatów, terroryzowanych przez brutalnego recydywistę, którzy – w obliczu bezczynności organów ścigania – postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

W obsadzie: Leszek Lichota („Generał Nil”), Łukasz Simlat („Trick”, „Matka Teresa od kotów”), Wiesław Komasa („300 mil do nieba”), Maciej Mikołajczyk („Generał Nil”), Iza Kuna („33 sceny z życia”) i Tamara Arciuch („Mniejsze zło”).

Dystrybutorem filmu jest „Kino Świat”.
Oficjalna strona filmu: www.lincz-film.pl

Warto również wspomnieć, że wyróżnienie specjalne Jury za rolę w koprodukowanym przez WFDiF filmie „Zero” Pawła Borowskiego otrzymał Bogdan Koca.

Poniżej:  Reżyser i scenarzysta obrazu „Lincz” Krzysztof Łukaszewicz opowiada o genezie filmu.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link