Weganska torebka Wega skie akcesoria sk rzane z owoc w Zr wnowa ona moda w ofensywie

Wegańskie akcesoria skórzane z owoców. Zrównoważona moda w ofensywie!

Wegańskie akcesoria skórzane wykonane z owoców? Brzmi dziwnie? Cóż to kolejny przykład zrównoważonej mody, która zdobywa coraz większe rzesze zwolenników.

Celem zrównoważonej mody, zwanej również modą ekologiczną, jest stworzenie systemu, który mógłby być bezgranicznie popierany w kategoriach dbania o środowisko naturalnej i odpowiedzialności społecznej. To część szerszego trendu zrównoważonego designu, gdzie towar jest projektowany i wytwarzany z uwzględnieniem jego całkowitego możliwego wpływu na środowisko i społeczeństwo, w tym tzw. śladu węglowego.

Teraz dołączyła do nich kolejna marka. W nadchodzącej kolekcji Mango Luxtra zaprezentowane zostaną wegańskie akcesoria skórzane wykonane ze zużytych owoców mango pozyskanych z supermarketów. To kolekcja zrównoważonych torebek z eleganckimi wzorami i tłoczoną „skórką mango”, którą marka promuje jako skóropodobną i niezwykle trwałą.

Przy ich produkcji Luxtra współpracowała z holenderską firmą FruitLeather Rotterdam, która zajmowała się rozcieraniem i gotowaniem owoców mango, a na koniec rozłożeniem ich do wyschnięcia, tak aby stworzyć użyteczne, wolne od bakterii arkusze materiału, które można następnie kształtować w stylowe wzory.

Wegańskie akcesoria skórzane Mango Luxtra na pewno cieszyć się będą popularnością. Wpływ na to ma fakt, iż mamy coraz więcej świadomych konsumentów, którzy inwestują w produkty, w produkcji których nie ucierpiały zwierzęta ani nasze środowisko, powstałe na bazie wielu nowych, innowacyjnych materiałów roślinnych.

Wiele dla zrównoważonej mody robią również celebryci, modelki i projektanci. Stella McCartney, Rogan Gregory, Peter Ingwersen, Ali Hewson, Bono, nie tylko przywiązują wielką wagę do mody świadomej społecznie i przyjaznej środowisku, ale i publicznie takie produkty propagują.

Z filozofią tą kojarzone są również takie gwiazdy Hollywood, jak chociażby Natalie Portman, Cameron Diaz, Alicia Silverstone, Adrian Grenier, Jennifer Aniston i Salma Hayek.

Zobacz również temat: zrównoważony rozwój na ModaiJa

foto: Luxtra

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link