Warsaw Fashion Day

Warsaw Fashion Day za nami! Fotorelacja

12 kwietnia na warszawskiej starówce odbył się Warsaw Fashion Day, którego organizatorami byli Mariola i Adam Turbiarz, na co dzień mieszkający w Szwecji. Mariola jest projektantką mody, a Adam stylistą fryzur – obydwoje z dziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji pokazów mody i sesji zdjęciowych.

Fashion Day ma być imprezą cykliczną, w marcu odbyła się w Sztokholmie, teraz w Warszawie, a przed nami pokazy w Krakowie, Goeteborgu, Wrocławiu, Kopenhadze i Malmo.

„Celem wydarzenia była promocja marek nie tylko odzieżowych, marek które wybrałyśmy z duża dokładnością, marek których właściciele to ludzie z pasja, którą chcą zarazić cały świat ! Nie chodziło nam o prezentacje marek celebryckich – stawiamy na modę offową, którą chcemy przybliżyć gwiazdom i celebrytom oraz stylistom i blogerom. Stawiamy na prawdziwych artystów lubiących eksperymentować, nie płynących z nurtem. I teraz po Warsaw Fashion Day wiem, że jest to świetny pomysł, bo gwiazdy szukają nowych rozwiązań i stylizacji…”– powiedziała nam Mariola Turbiarz.

Pokaz poprowadziła Paulina Drażba, która wystąpiła w sukience Marioli Turbiarz ( fryzurę wykonała Dorota Wodzińska, a makijaż Renata Maciejewska). W kreacjach Marioli Turbiarz wystąpiły także Agnieszka Wielgosz, Monika Dryl i Iwona Węgrowska. Wszystkie panie uczesał Adam Turbiarz, makijaż Lena Czechowicz, buty – Obuwie Senso, torebki – Marta Jańczuk, Pracownia Torebki Niezwykłe.

Wieczór rozpoczął pokaz organizatorki Marioli Turbiarz – właścicielki marki Studio Matylda Fashion Design. Była to kolekcja pełna barw i kolorów. Projektantka z dużym sukcesem łączy ze sobą style, i wzory tkanin. Następnie na scenę wkroczyła stylistka fryzur Dorota Wodzińska wraz z Anetą Załęcką z Dorothy Studio Fryzur i Kolorów. Wykonały zaskakujące show wykonując innowacyjne fryzury. Modelką Doroty Wodzinskiej była Ewa Lubert, której stylistka wykonała fryzurę inspirowana filmem Gra o Tron. Kolejny pokaz był pełen elegancji rodem z Francji. Za sprawą Agnes Wuyam przenieśliśmy się do Paryża. Patrząc na piękne modelki kraczące po wybiegu w kreacjach francuskiej projektantki, która zadbała o najmniejszy szczegóły stylizacji ( okulary, ciekawe nakrycia głowy ) chciało by się aby pokaz ten nigdy się nie skończył!

Przerwę w pokazie wypełniła uczta tym razem dla uszu. Mogliśmy posłuchać śpiewu pięknej i utalentowanej Ines Hissan, która przyleciała ze Szwecji. Na pokazie Ines występowała w roli wokalistki oraz modelki. Artystka towarzyszy Organizatorom na każdym pokazie.

Piotr Ciepał projektant z Częstochowy pokazał kreacje wieczorowe w innym trochę wydaniu. Było pięknie i zmysłowa ale najciekawsze policzenia to np. ćwieki połączone ze zwiewną tkanina czy biały garnitur z koronką. Zwolenniczką stylu Piotra jest Teresa Werner, która przybyła na pokaz na zaproszenie projektanta.

Zaskoczeniem był pokaz strojów sportowych, kąpielowych i do tańca firmy Dushko. Zobaczyliśmy sportowy styl w odsłonach bardziej glamour. Projektantki zadbały w tej kolekcji o podkreślenie kobiecych wdzięków ale też o wygodę.

Odbył się jeszcze jeden pokaz fryzjerski – stylista fryzur Adam Turbiarz strzygł na scenie swoją żonę Mariolę.

Łukasz Verra to projektant, który pierwsze swoje kroki stawiał na wybiegu jako model międzynarodowy. Przygotował kolekcje w tonacjach krem, popiel oraz czarny. Łączył tkaniny z szyfonem. Wiosenna kolekcja w jego wydaniu to minimalizm w barwach ale oryginalny krój.

Mogliśmy również zobaczyć pokaz torebek Marty Jańczuk właścicielki Pracowni Torebki Niezwykłe. Torebki tej marki nosiły również aktorki – Agnieszka Wielgosz, Monika Dryl oraz Iwona Węgrowska. Projektantka dba o najwyższa jakość wykończenia, ciekawe podszewki i dobre materiały.

Pokaz Malubi okazał się ogromnym sukcesem i zyskał gromki aplauz wśród zaproszonych gości. Perfekcyjnie skrojone ubrania, połączenie elegancji z elementami stylu grunge, skórzane spodnie i najmodniejszy w tym sezonie oliwkowy kolor.

Wieczór zakończył drugi pokaz Studio Matylda Fashion Design. Mariola Turbiarz (https://www.facebook.com/studiomatylda/) tworzy wyjątkowe kreacje, pojedyńcze sztuki. Wszystko jest przemyślane i zebrane w jedna całość. Są to ubrania od sukni wieczorowych do dresowych ubrań. W pokazie Marioli Turbiarz wystąpiła czarnoskóra modelka – twarz marki, przepiękna Odet. Wszystkie modelki były w butach Senso.

W finałowym wyjściu zaśpiewała po raz drugi Ines Hissan. Zobaczyliśmy wszystkich projektantów i modelki, a także partnerów pokazu. Po pokazie można było przy lampce wina obejrzeć kolekcje projektantów, porozmawiać z nimi oraz zapoznać się z ofertą i skorzystać z porad partnerów pokazu.

Oprócz ubrań można było podziwiać także artystyczne fotele artystki z firmy Minimi Design, zaprezentowała się teę firma Morlle prezentując nam kolekcję kobiecą w pastelowych kolorach. Porad fachowych odnośnie zabiegów odmładzających udzielały uśmiechnięte dziewczyny z Beauty Style Club Warszawa Mokotów. Jest to miejsce często odwiedzane przez gwiazdy. Gości nakarmili jedzeniem dietetycznym panowie z firmy – pyszna Dieta. Mogliśmy także podziwiać gamę zapachów firmy produkującej perfumy Laurette Larix.

Pokaz bez wątpienia zakończył się sukcesem. Ściągnął gwiazdy, celebrytów, dziennikarzy. Nieczęsto się zdarza, by zobaczyć takie osobistości, w takiej liczbie w jednym miejscu. Oby tak dalej, trzymamy kciuki!

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

foto: Anna Śniadek

foto: Witold Szczekowski

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link