Opakowania VITRU D3 1000 j m VITRUM D3 NATURALNA WITAMINA YCIA

VITRUM®D3 –NATURALNA WITAMINA ŻYCIA

Jak wskazują dane epidemiologiczne, w większości populacji krajów Europy i Ameryki Północnej występują znaczne niedobory witaminy D. Jest to zjawisko pandemiczne. W Polsce u ponad 90% dorosłych występuje niedobór witaminy D. Dlatego lekarze i eksperci rekomendują suplementację witaminą D w dziennej dawce do 2 000 j.m. (jednostki międzynarodowe); zalecaną dzienną dawkę, możemy dostarczyć przyjmując nowoczesne preparaty VITRUM®D3 i VITRUM®D3 Forte, które są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych przez firmę UNIPHARM w oparciu o rygorystyczne normy jakości i standardy GMP (Good Manufacturing Practice) pod kontrolą FDA (Food and Drug Administration).

Preparaty VITRUM®D3 i VITRUM®D3 Forte to sposób na rozwiązanie problemów niedoboru witaminy D. Dzięki zawieszeniu witaminy D w oleju z krokosza barwierskiego może wygodnie stosować obydwa preparaty niezależnie od posiłku. Unikalna postać małej, wygodnej do połknięcia żelowej kapsułki zawierającej olej z krokosza barwierskiego ma dobry smak, co ułatwia stosowanie zarówno przez dzieci, młodzież oraz dorosłych.

VITRUM®D3 – dawki zgodne z wytycznymi

W roku 2013 zespół międzynarodowych ekspertów i lekarzy opracował „Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej”, w tym dla Polski. Wytyczne zalecają uzupełnianie witaminy D u każdego dorosłego w okresie od września do kwietnia, a u osób w wieku podeszłym, powyżej 65 roku życia, oraz u osób otyłych przez cały rok.

Rekomendowane dziennie dawki witaminy D to:

  • Dzieci i młodzież (1-18 lat): 600-1000 j.m.

  • Osoby dorosłe (18-65 lat): 800-2000 j.m.

VITRUM®D3 zawiera 1000 j.m. witaminy D zawieszonej w oleju z krokosza w kapsułce.

VITRUM®D3 Forte zawiera 2000 j.m.witaminy D zawieszonej w oleju z krokosza w kapsułce.

VITRUM® D3 to małe, miękkie i łatwe do połknięcia kapsułki, zawierające dawkę witaminy D zgodną z wytycznymi dla obydwu grup pacjentów czyli dzieci i dorosłych.

VITRUM®D3 – przewaga dzięki olejowi z krokosza barwierskiego

Nośnikiem witamy D w preparatach VITRUM® D3 jest olej z krokosza barwierskiego. Jego właściwości korzystnie wpływają na suplementację witaminą D, gdyż:

  • zapewnia większą przyswajalność witaminy D, w przeciwieństwie do preparatów zawierających średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT),

  • wykazuje korzystny profil kwasów tłuszczowych, z punktu widzenia profilaktyki chorób cywilizacyjnych jak i wchłaniania witaminy D,

  • jest stabilny i odporny na działanie czynników środowiskowych,

  • stanowi źródło innych substancji o działaniu korzystnie wpływającym na funkcjonowanie organizmu m.in. steroli, tokoferoli i flawonoidów.

Dzięki zastosowaniu oleju z krokosza barwierskiego – witamina D w VITRUM® D3 jest gotowa do wchłonięcia i może być przyjmowana niezależnie od posiłku.

VITRUM®D3 – jakość i zaufanie

VITRUM®D3 to synonim najwyższej jakości preparatów, które są produkowane zgodnie z lekowymi standardami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP), w fabrykach zarejestrowanych w Food and Drug Administration (FDA) w USA. Wysoka jakość VITRUM®D3 przekłada się na rekomendacje preparatów przez lekarzy i farmaceutów.

Obydwa preparaty, VITRUM®D3 oraz VITRUM®D3 Forte, są dostępne w aptece bez recepty w opakowaniach po 60 i 120 kapsułek, ułatwiających długotrwałe stosowanie w okresie jesienno-zimowym.

VITRUM®D3

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link