G wne velvet pikowany tkanina Velvet pikowany 8211 Tkanina dla dzieci

Velvet pikowany – Tkanina dla dzieci

Velvet pikowany

Nasze pociechy wymagają produktów o najwyższej jakości w każdym wymiarze, szczególnie zaś jeśli chodzi o tkaniny. Najmłodsi powinni być otoczeni materiałami aksamitnymi, delikatnymi, przyjemnymi w dotyku, a co najważniejsze, miękkimi i niedrapiącymi. Do takich materiałów z pewnością można zaliczyć velvet pikowany. Jest to materiał trójwarstwowy, powstały przy wykorzystaniu flizeliny i watoliny, które są pokryte delikatnym i miłym w dotyku poliestrowym velvetem. W efekcie powstaje przyjemny pluszowy materiał o zewnętrznej frakturze tkaniny velvet. Nadto, dzięki zastosowaniu metody pikowania, velvet ten posiada również walory estetyczne, w postaci przeróżnych wzorów widocznych na zewnętrznej części materiału, najczęściej klasycznych rombów.

Zastosowanie velvetu pikowanego

Jako materiał niezwykle przyjazny najmłodszym, velvet pikowany, znajduje szerokie zastosowanie w asortymencie niemowlęcym i dziecięcym. Wykonuje się z niego otulacze do łóżeczka, obicia, kołderki, poduszki, narzutki, łóżeczkowe ochraniacze, maty, śpiwory i kocyki. Ponadto świetnie sprawdzi się również jako materiał do szycia domowych lalek i  innych pluszaków.

Zalety

Niewątpliwie największą zaletą velvetu pikowanego jest delikatność i wyjątkowo miękka struktura, które sprawiają, iż jest to materiał bardzo bezpieczny i przyjemny dla niemowląt i dzieci. Dodatkowym atutem jest także lekkość, co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku dziecięcych kołderek, oraz przewiewność, przy jednoczesnej akumulacji ciepła. Velvet pikowany posiada również walory estetyczne. Gładka i subtelna struktura velvetu przywodzi bowiem na myśl eleganckie i luksusowe materiały najwyższej jakości, takie jak szlachetny aksamit lub welur.

Pielęgnacja tkaniny

Jak każdy przedmiot codziennego użytku, velvet pikowany jest szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i zanieczyszczenia. Na szczęście, nie jest to materiał wymagający wzmożonych środków pielęgnacji. Obicia z velvetu najlepiej jest czyścić za pomocą odkurzacza lub szczotki do kurzu. W przypadku zabrudzeń, takich jak plamy z soku, czy kawy, najprostszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem będzie przetarcie materiału wilgotną szmatką. Z racji na wyjątkowo słabą przepuszczalność cieczy, velvet pikowany jest słabo przepuszczalny, więc zabieg ten powinien wystarczyć aby usunąć jedynie powierzchowne zanieczyszczenia. W przypadku velvetowych narzutek, kołderek, kocyków jak również mat, wszelkie zabrudzenia zaleca się usuwać poprzez pranie w pralce, ustawionej na 30 stopni. Warto ponadto również pamiętać, aby nie korzystać z czyszczenia chemicznego, które może spowodować trwałe uszkodzenie velvetu, a nawet konieczność wykluczenia go z codziennego użytkowania.

Wzory i kolory

Polski rynek handlowy, zarówno tradycyjny, jak i internetowy, oferuje szeroki wybór velvetu pikowanego. Producenci oferują pełną gamę kolorów we wszystkich tonacjach. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kolory pastelowe oraz jasne żółcie, róże i błękity, które świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Wybierając materiał velvetowy dla najmłodszych, warto postawić właśnie na te odcienie, gdyż posiadają one walory uspokajające oraz są przyjemne w swoim wyglądzie dla dziecka. Oprócz powyższych, rynek oferuje również barwy ciemne, intensywniejsze i jaskrawe. Podobnie jak w przypadku kolorów, producenci proponują duży wybór pikowanych wzorów. Dostępne są desenie rombów, bączków, esów-floresów, kwadratów, gwiazdek, serduszek oraz wielu innych przeróżnych figur.

Koszta

Velvet pikowany, pomimo swojej wysokiej jakości, wytrzymałości i estetyki nie należy do materiałów bardzo drogich. Średnio w sklepie tradycyjnym, za pół metra bieżącego zapłacimy około 30 złotych. Warto jednak sprawdzić również ofertę sklepów internetowych, gdyż często organizują one wysokie promocje i przeceny, w trakcie których, możemy zakupić ten sam materiał w cenie nawet o połowę niższej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę naszego sklepu i bloga – Dress-Code.

Materiał Partnera

Velvet pikowany

 

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link