SP19 Vault RalphSteadman OGSk8 HiLX 0410 Vault by Vans podejmuje wsp prac z Ralphem Steadmanem i WildAid w walce o zagro one gatunki

Vault by Vans podejmuje współpracę z Ralphem Steadmanem i WildAid w walce o zagrożone gatunki

Vault by Vans podejmuje współpracę z Ralphem Steadmanem i WildAid w walce o zagrożone gatunki. Nowe dzieła kultowego artysty mają służyć ochronie środowiska naturalnego. 

Tej wiosny legendarny artysta Ralph Steadman i linia premium marki Vans, Vault by Vans, podejmują współpracę w misji podniesienia świadomości o zagrożonych gatunkach zwierząt i ich wyginięciu. Steadman, znany brytyjski ilustrator karykatur, kreskówek i książek, przenosi swoje prace na modele butów Vans Sk8-Hi i Classic Slip-On, aby pokazać psychodeliczne ilustracje z charakterystycznymi dla siebie plamami.

W kolekcji znalazły się ilustracje z „Gonzowacjonistycznej” trylogii wydanej przez Ralpha Steadmana i Ceri Levy’ego, do której należą „Extinct Boids”, „Nextinction” i „Critical Critters”. Za ich pomocą Vault by Vans ukazuje pomysłowy i ekspresyjny sposób na uświadomienie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na zagrożone gatunki zwierząt. Ceri Levy, pisarz i filmowiec, tak tłumaczy czym jest gonzowacjonistyczne podejście: „Zawsze uważaliśmy, że należy rozśmieszać ludzi, aby ich zaangażować. Jeśli po prostu powiemy ludziom: „wszyscy jesteście strasznymi draniami, wszystko spieprzyliście, a teraz spójrzcie, co się stanie”, nie przyciągniemy ich uwagi. Ale jeśli rozśmieszymy ich, mamy na to szansę. „Gonzowacjonista”, termin wymyślony przez sam duet, definiuje alternatywną ochronę środowiska poprzez akt gonzowacji – utrwalanie gatunków, zarządzanie, lub przywracanie dzikiej przyrody i zasobów naturalnych w celu włączenia lasów, ziemi i wody.

W ramach premiery kolekcji, Vans nawiązał współpracę z WildAid, organizacją działającą na rzecz zmniejszenia globalnej konsumpcji elementów dzikiej fauny i flory oraz zwiększenia lokalnego wsparcia dla działań na rzecz ochrony środowiska. Oprócz zachęcania do udziału w wystawie inspirowanej darowiznami, Vans przekaże 10 000 dolarów na rzecz WildAid, aby zapewnić kluczowe wsparcie w walce z nielegalnym handlem dziką fauną i florą, kompleksową ochronę morską i zmniejszyć ogólny negatywny wpływ społeczeństwa na środowisko. „Mamy nadzieję, że te realistyczne obrazy najbardziej zagrożonych gatunków na świecie zainspirują do zmian, których potrzebujemy, aby je uratować”, powiedział dyrektor generalny WildAid Peter Knights. W związku z ukazaniem się kolekcji Vault by Vans x Ralph Steadman, Vans zaprezentuje prace Steadmana wraz z instalacjami pochodzącymi z darowizn w nowym sklepie Pop-Up Vault by Vans, znajdującym się na Lower East Side w Nowym Jorku.

Stający się „dzikim satyrykiem” Ralph Steadman we współpracy z Vault by Vans prezentuje swego rodzaju wymowne, wizualne oświecenie i pouczające ilustracje, wykorzystując lekkie podejście do delikatnej sprawy. Dzięki jego pracom przeniesionym na ulubione modele butów, ubrań i deskorolek Vans dwie barwne osobowości łączą się tworząc spójną, istotną całość.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link