Uszyj Jasia Uszyj jasia w Silesii Charytatywna akcja dla ma ych pacjent w G rno l skiego Centrum Zdrowia Dziecka

„Uszyj jasia” w Silesii. Charytatywna akcja dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Czasem wystarczy jeden mały gest, aby sprawić radość i pomóc drugiej osobie. Dlatego 16 listopada Silesia City Center zaprasza mieszkańców całego regionu na charytatywną akcję „Uszyj jasia”. Każdy będzie mógł uszyć kolorową poszewkę i pomóc najmłodszym pacjentom Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach.

Księżniczki, wyścigówki i wróżki – takie wzory pojawią się na poszewkach, które będą szyte dla najmłodszych pacjentów szpitala. To pierwsza taka akcja w centrum handlowym w Katowicach. Do dyspozycji będzie 10 stanowisk i kilkaset metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą, jak szyć poszewki. Uszyte jasie zostaną przekazane Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Barwna pościel umili pobyt dzieci w szpitalu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich – szyć mogą zarówno dzieci z rodzicami, jak i osoby starsze, samotne, rodziny czy przyjaciele.

To bardzo ważne wydarzenie dla naszego Centrum. Cieszymy się, że możemy pomóc najmłodszym pacjentom Górnośląskiego Centrum Zdrowia. Wziąć udział w akcji może każdy – nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie siedziały przy maszynie. Nasi instruktorzy pokażą, jak uszyć poszewkę, wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i chęć pomocy – zachęca Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Pierwsza akcja „Uszyj jasia” odbyła się w 2013 r., a jej inicjatorką jest Natalia Bielawska – mama Bruna. Podczas pobytu chłopca w szpitalu, młoda mama zauważyła, że jej dziecko nie ma poszewki na poduszce. Zapytała: dlaczego? Odpowiedź brzmiała: skończyły się. Nie zastanawiając się długo, zaczęła szyć je sama. Szacuje się, że do tej pory w ramach akcji powstało ok. 15 000 jasiów.

Akcja „Uszyj jasia” odbędzie się 16 listopada na Placu Śląskim w Silesia City Center. Stanowiska z maszynami do szycia i materiałami będą dostępne w godzinach 11:00-18:00.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link