Urodowe porady ze starej szuflady

Na opuchnięte powieki pomagają zimne okłady z odwaru rumianku albo herbaty. Można też przykładać na nie tamponiki z watynasączone rozcieńczonym jogurtem.

Maseczka z banana ujędrnia wiotczejącą skórę szyi. Mocno dojrzałego banana trzeba rozgnieść na papkę, wymieszać z olejkiem migdałowym i gruba warstwę papki nałożyć na szyję. Taki okład powinno się trzymać przynajmniej godzinę.
Jeśli kapiemy się w wannie, to do wody warto dodać szklankę octu owocowego. Zmiękcza wodę, działa uspokajająco oraz reguluje ochronny kwasowy płaszcz skóry.

Walka z piegami i innymi przebarwieniami skóry wymaga przede wszystkim cierpliwości.Oto kilka sposobów, które pomagają złagodzić wszelkie przebarwienia skóry.

Świeżo utarta pietruszka położona na miejsca pokryte piegami, a następnie zmyta sokiem z cytryny.
Plasterki pomidorów lub rzodkwi – kładzie się na dobrze oczyszczoną i lekko natłuszczoną skórę na pół godziny, po czym zmywa się letnim mlekiem.
Nalewka chrzanowa – utarty chrzan zalewa się 4 łyżkami octu, odstawia na 5-7 dni w ciemne miejsce, po czym zlewa się do butelki. Miejsca pokryte piegami obmywa się roztworem 2 łyżek nalewki w 1/2 szklanki wody.
Napar z kwiatków mniszka – przygotowuje się go z dużej garści suszu zalanego 1/2 litra wrzącej wody. Po ostygnięciu i odcedzeniu zlewa się do butelki. Ta ilość wystarcza na tydzień.
Okład z niedojrzałych porzeczek – na jeden zabieg potrzebujemy około 15 dag niedojrzałych porzeczek. Rozgniata się je widelcem, miesza z łyżką miodu na papkę i smaruje się nią piegi. Okład trzyma się na skórze co najmniej pół godziny, po czym zmywa się wodą cytrynową.
Środki wewnętrzne – warto zażywać 2-3 razy dziennie płaską łyżeczkę proszku ze zmielonych w równych ilościach: kwiatu lipy, ziela szałwi, krwawnika pospolitego i kłącza pięciornika kurzego ziela oraz uzupełniać pożywienie naturalnymi witaminami grupy B i C zawartymi w pokarmach.

Scroll to Top
Scroll to Top