UNITED COLORS OF BENETTON 13 UNITED COLORS OF BENETTON jak zwykle powala 8230 kolorem

UNITED COLORS OF BENETTON jak zwykle powala… kolorem

UNITED COLORS OF BENETTON

Fala kolorów – kolekcja wiosna/lato 2020

Fala kolorów [ang. Color Wave] to drugi pokaz mody marki United Colors of Benetton pod kierownictwem artystycznym Jeana-Charlesa de Castelbajaca (JCDC). Color Wave prezentuje inspirowaną morzem kolekcję na sezon wiosna/lato 2020. Morze, woda i żeglarstwo to ponadczasowe motywy stylu Benettona, interpretowane jako metafora podróży po najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych portach Morza Śródziemnego- od St. Tropez po Hydrę.

Kolekcja na sezon wiosna/lato 2020 to ubrania ponadczasowe, stworzone by przetrwać dłużej niż jeden sezon. Klasyczne płaszcze z wodoodpornego płótna w mocnych kolorach, ponadczasowe printy, plisowane sukienki w kolorach tęczy i kolorowe swetry, które wykonane są z miniaturek używanych jako wzorniki kolorów Benettona.

Jean-Charles de Castelbajac zabiera nas w morską podróż przez kolorowe fale. Designer komponuje marynistyczne printy- symbole kotwicy, pasy, węzły z wybitnymi nadrukami Oliviero Toscaniego z kultowych kampanii reklamowych Benettona z minionych dekad. W kolekcji pojawia się również animowany Popeye- ambasador ekologii, który przypomina o szacunku, jaki należy się oceanom. Jego wizerunek pojawia się na koszulkach, sukienkach i bluzach. Zrównoważony rozwój jest bardzo ważny dla marki Benetton, którego laboratoria opracowały naturalne, nietoksyczne barwniki i innowacyjne produkty wykonane z ekologicznych materiałów, takich jak płaszcz typu trench wykonany z papieru i włókien z recyklingu.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link