podaruj pierścionek

Ukochanej podaruj pierścionek

Panowie, nie wierzcie w brednie – Panie wcale nie oczekują prezentów praktycznych! Kobiety kochają piękno i luksus! A cóż może być piękniejszego, niż nowa biżuteria, której – jak wiadomo – nigdy nie jest za wiele?

Macie tu ogromne pole do popisu. Łańcuszki, wisiorki, wisiory, charmsy, bransoletki, bransolety i oczywiście clou programu – pierścionek! Pierścionek niekoniecznie musi być od razu zaręczynowy, by być wspaniałym prezentem, który zachwyci Waszą ukochaną damę. Tym bardziej, że jest to symbol nie tylko miłości, ale i wyjątkowy amulet!

Historia pierścienia

Niby nic, mała obręcz nakładana na palec ręki, najczęściej wykonana z metalu szlachetnego, która zazwyczaj posiada tzw. „oczko”, czyli oszlifowany kamień szlachetny. A jak wiele znaczeń! Ze względu na kształt nie mający początku ani końca, pierścień od dawna uważany był za symbol wieczności. Przypisywano mu także cechy magiczne, zdolność przeciwdziałania złym mocom i czarom, lub odwrotnie – oddziaływanie podczas wykonywania zaklęć czy rzucania klątw. Noszono go więc jako amulet, a utratę lub pęknięcie pierścienia uważano za oznakę nieszczęścia.

Pierścień to symbol związku i wierności, którego najdobitniejszym wyrazem jest wspomniany wcześniej pierścionek zaręczynowy. Taki, którym w dniu zaręczyn kandydat na męża obdarowuje swoją wybrankę.

Pierścionek zaręczynowy najczęściej zdobiony jest białym kamieniem szlachetnym (diament), półszlachetnym lub syntetycznym cyrkonią. Noszony na palcu serdecznym, oznacza zgodę kobiety go noszącej, na oświadczyny czyli zapowiada ślub owej właścicielki pierścionka z jego ofiarodawcą.

Co ciekawe, w Polsce noszony jest na prawej ręce, a w Wielkiej Brytanii na lewej.

Pierścieni Ci u nas dostatek

Jak już wspomniano, Panowie nie muszą od razu zaczynać od pierścionka zaręczynowego. Znajdziecie wystarczająco wiele pięknych, oryginalnych, luksusowych i delikatnie kobiecych modeli. Specjalnie dla Was przejrzeliśmy dostępne na naszym rynku kolekcje, a jest ich naprawdę wiele, z których bodaj najbogatsza wydała nam się oferta pandora pierścionki. Przede wszystkim, znana i uznana marka, a więc swoista gwarancja jakości. Kolekcja pierścionków PANDORA to także połączenie najwyższej jakości srebra, złota i pięknych kamieni oraz naprawdę bardzo szeroka gama dostępnych modeli mniej lub bardziej fantazyjnych pierścionków.

Znajdziemy w niej zarówno delikatne, proste pierścionki w formie obrączki, jak i wysublimowane, oryginalne w kształtach luksusowe modele z najwyższej jakości złota, ozdobione odpowiednio drogocennymi kamieniami. Ceny odpowiednie do modelu, liczone zarówno w setkach, jak i… tysiącach złotych. Przy tak dużej ofercie z pewnością jednak każdy znajdzie coś dla siebie.

Kilka z nich zrobiło na nas naprawdę duże wrażenie. Oto wybrane modele.

Złoto, srebro, kamienie!

Które spodobały nam się najbardziej (zobaczcie je w galerii poniżej!)? Przepiękny pierścionek ze srebra z fioletowymi cyrkoniami sześciennymi, który otaczają maleńkie srebrne kulki. Pierścionek z składający się wyłącznie z kuleczek ze srebra. Srebrny model z cyrkonią sześcienną i jasnoniebieskim kryształem, a także model z biała, słodkowodną perłą hodowlaną. A także bardzo oryginalne, jeśli chodzi o design, modele z perłami i mistycznymi kwiatkami.

A teraz przechodzimy na „wyższy poziom” – do pierścionków z 14-karatowego złota! Tu również znajdziemy niezwykle gustowne, eleganckie i delikatne cyrkonie sześcienne, ale i chociażby niebieski topaz. Przepiękny jest model „Złączeni miłością”, który cały składa się z małych, złotych serduszek. To idealny wybór dla ukochanej! Trochę kosztuje, ale czegóż się nie robi dla miłości.

A Wam, jak się podobają? Wybraliście już jakiś wymarzony pierścionek dla siebie?

Podziel się wiadomością:

Polecamy również