Parfois Coco D vez 030 Twenty to Talk serial dokumentalny kt rego kuratorem jest Parfois

Twenty to Talk: serial dokumentalny, którego kuratorem jest Parfois

Parfois przedstawia swój pierwszy redakcyjny serial dokumentalny „Twenty to talk”. Projekt, który wchodzi za kulisy z zamiarem ukazania nam świata rozmaitych postaci. Jego ton skupia się na przedstawieniu sposobu życia bez zastosowania żadnego filtra, a publiczność jest zaproszona do zagłębienia się w codziennym życiu grupy współpracowników.

Każdy rozdział ukazuje nam pewien fach oraz reprezentującą go osobę. Pierwsza seria rozdziałów, przedstawi trzy różne współtwórczynie: Coco Dávez (malarkę), Marianę Malhão (ilustratorkę i współzałożycielkę Galerii Sztuki Senhora Presidenta) i Marem Ladson (piosenkarkę i autorkę tekstów).

Rozmowa  rozpoczyna się w pracowniach i galeriach artystek. Trzy kobiety dzielą się swoim wszechświatem, wizjami oraz tym, skąd czerpią siłę, by móc je realizować. W celebrowaniu ich indywidualności jest coś, co nas łączy.

Premiera Twenty to Talk miała miejsce w Dniu Kobiet i zbiegła się z premierą koszulki z ilustracją Mariany Malhão, wyprodukowaną w Portugalii ze 100% bawełny organicznej. Ten ekskluzywny produkt jet dostępny w sprzedaży online od 3 marca.

W 2020 roku marka będzie kontynuować tenże projekt, badając świat współtwórców w różnych kontekstach.

Współtwórcy

COCO DÁVEZ

Malarka

Valeria Palmeiro, znana lepiej jako Coco Dávez, to mieszkająca w Madrycie artystka, która zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, z którego jest najbardziej znana, a także fotografią i reżyserią. Opublikowała także książkę zatytułowaną „Faceless” (Bez twarzy), stanowiącą kompendium całej jej twórczości.

MARIANA MALHÃO

Ilustratorka i publicystka

Mariana studiowała komunikację wizualną na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytu w Porto. Obecnie pracuje jako twórca niezależny i wykonuje indywidualne projekty, specjalizując się w ilustracji, ceramice i niezależnych publikacjach. Jest także współzałożycielką galerii Senhora Presidenta.

MAREM LADSON

Wokalistka-kompozytorka

Marem jest kompozytorką i wokalistką, której zawsze towarzyszy gitara. Mieszkała dotąd w Hiszpanii i USA, gdzie znalazła inspirację dla wykonywanej przez siebie muzyki pop-folk. Swój pierwszy album wydała w roku 2018, a obecnie pracuje nad kolejnym utworem.

Zobacz również wideo:

Poczytaj również:

Copy link