TOP 10

TOP 10 Walentynkowych inspiracji by Dekoeko

Walentynki to typowo komercyjne święto. Do Polski trafiło w latach 90-tych XX w. wraz z innymi przejawami amerykańskiej subkultury. To bardzo miłe, aczkolwiek często krytykowane święto ze względu na jego komercyjne i konsumpcjonistyczne nastawienie. A może istnieje jakiś sposób na to, aby odczarować tę komercyjną aurę zakupowego szaleństwa i wrócić do korzeni tj. bardziej naturalnych sposobów wyrażania sympatii i uwielbienia?

Z pomocą przychodzi coraz większa liczba ekologicznych i recyklingowych Twórców, którzy proponują niebanalną alternatywę w zgodzie z naturą i naszym środowiskiem. Zamiast produkowanych na masową skalę komercyjnych przedmiotów z nieprzyjaznych środowisku materiałów, proponują coś odwrotnego – wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju podarunki, wytworzone z materiałów recyklingowych.

Portal Dekoeko.com, który promuje raczkujący w Polsce nurt recyklingowego designu, wyselekcjonował TOP10 produktów, będących inspiracją na niebanalne prezenty.

Dołącz się do naszego manifestu i zakochaj się NATURALNIE!

Dla neo-romantyków, zamiast kwiatów, kolczyki wytwarzane z plastikowych butelek PET po napojach:

DekoEko 2

Ultra-nowoczesna „strzała” amora w wydaniu recyklingowym dla mężczyzny i kobiety:

DekoEko 3

Torebeczki, etui i portmonetki wprost z …magazynów kobiecych:

DekoEko 4

Propozycja prezentu dla chłopaka, tak aby nigdy nie spóźniał się na randkę:

DekoEko 5

Torebki z ognistym akcentem z niezwykle oryginalnych materiałów:

DekoEko 6

Dla kochających modę miejską i niebanalne wyznania miłosne – „Gołąbeczki dwa”… czyli twórczy upcykling bluzy pochodzącej z second handu:

DekoEko 7

Miękki i ciepły szal – etola z kwiatową wstawką w kolorze miłości:

DekoEko 8 DekoEko 1

Podziel się wiadomością:

Polecamy również